$
פטנטים וקניין רוחני

האקרים פרצו לחשבונות טוויטר ויוטיוב של מטה צבא ארה"ב

הגורם מאחורי הפריצה הזדהה כזרוע הטרור המקוון של דאע"ש; דובר הפנטגון: "נפרצו דפים לא מאובטחים בלבד ולא שרתי הצבא"

הראל עילם 20:4512.01.15
האקרים פרצו הערב (ב') לחשבון הטוויטר והיוטיוב של מרכז הפיקוד של הצבא האמריקאי (Centcom). ההאקר, או ההאקרים, מאחורי הפירצה הזדהו כחלק מ"חליפות הסייבר" של המדינה האיסלמית (דאע"ש). דובר הפנטגון אמר כי הצבא "נוקט בצעדים הנדרשים לטפל בנושא" אבל אישר כי הדפים שלהם נפרצו. יש להזכיר כי ההאקרים לא פרצו לשרתי הצבא, אלא רק לדפים הלא-מאובטחים שלהם ברשתות החברתיות.

 

נכון לרגע זה, חשבון היוטיוב עדיין לא שוקם ומציג סרטונים שהעלו אליו אנשי דאע"ש אבל באופן משעשע, גם סרטונים המציגים התקפות אוויריות מוצלחות של הצבא האמריקאי כנגד מעוזים של המדינה האיסלמית. חשבון הטוויטר אינו זמין.

 

בחשבון הטוויטר, ההאקרים פרסמו מספר ציוצים, ביניהם הבטחה לחיילים האמריקאים כי הם "באים אחריהם" והזהרה שעליהם "לשמור על עצמם". במקרה אחר, אנשי דאע"ש הבטיחו להמשיך את ה"סייבר-גי'אהד". בחשבון הטוויטר נכתב: "בזמן שאתם והלוויינים שלכם הורגים את אחינו בסוריה, עיראק ואפגניסטן, אנחנו פרצנו לשרתים שלכם ואנחנו יודעים הכל עליכם".

 

נשיא ארה"ב, ברק אובמה. פריצה לרשתות של אנשי צבא ארה"ב בעת נאומו על חשיבות אבטחת הסייבר נשיא ארה"ב, ברק אובמה. פריצה לרשתות של אנשי צבא ארה"ב בעת נאומו על חשיבות אבטחת הסייבר צילום: בלומברג

 

ההאקרים גם פרסמו קישור לפוסט בפורום האנונימי Pastebin החושף מספר מסמכים ופרטים אישיים, כגון כתובות ומספרי טלפון, של בכירים בצבא האמריקאי. לפי הפוסט, ההאקרים טוענים כי הם השיגו את המידע – שלא אומת – על ידי פריצה למכשירי סלולר של חיילים אמריקאיים. עם זאת, חלק מהמסמכים הם משנת 2005 ומבדיקת אתר גיזמודו, כבר הסתובבו ברשת מספר שנים.

 

הפירצה התבצעה בו זמנית במהלך נאום של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שעסק בנושא החשיבות של אבטחת סייבר, הצורך להגן על פרטיות המידע של אזרחים והצעה שתדרוש מחברות לדווח כאשר שרתיהם נפרצו.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x