$
אינטרנט

פייסבוק רוצה לשמוע את הלייקים שלכם

הרשת החברתית קנתה את wit.ai, שמפתחת טכנולוגיה זיהוי קולי. הודות לרכישה, תוכל פייסבוק להציג שירותים שיאפשרו למשתשים להכתיב פוסטים או הודעות, במקום לכתוב אותם. האם יש סכנה חדשה לפרטיות?

עומר כביר 16:3106.01.15
פייסבוק רכשה את הסטארט-אפ האמריקאי wit.ai, שמפתח טכנולגיית זיהוי קולי - כך הודיעו אתמול שתי החברות. סכום העסקה לא פורסם.

wit.ai, שהוקמה ב-2013, השלימה באוקטובר סבב גיוס של 3 מיליון דולר, בהשתתפות קרן ההון סיכון אנדרסן-הורוביץ שאחד ממיסדיה, מארק אנדרסן, יושב בדירקטוריון פייסבוק. עם השלמת הרכישה תעבור פעילות החברה למטה פייסבוק במנלו פארק, אם כי ככל הנראה רק עם חלק מהעובדים.

 

הרכישה תאפשר לפייסבוק להציג שירותים שיאפשרו למשתשים להכתיב פוסטים או הודעות, במקום לכתוב אותם. בכך סוגרת פייסבוק פערים מול חברת הטכנולוגיה הגדולות – גוגל, אפל ומיקרוסופט - שלכולן כבר יש טכנולוגיית זיהוי קולי מתקדמות שמיושמות בשירותיהם השונים, בין אם לצורכי הכתבה ובין אם בשילוב עם עוזרות חכמות כמו סירי או קורטנה.

 

"לייק! אמרתי לייק!" "לייק! אמרתי לייק!" צילום: בלומברג

 

בתרחיש מפחיד יותר יכולה פייסבוק להשתמש בטכנולוגיית הזיהוי הקולי כדי לנתח מה אומרים משתמשים בשיחות קוליות, דוגמת כאלו שאפליקציית ווטסאפ עתידה להציעה בקרוב, וכך לאסוף עליהם מידע נרחב יותר. ואולם, מדובר בתרחיש שאינו סביר בעתיד הקרוב. בפייסבוק לא התייחסו בהרחבה למטרות העסקה, ומהחברה נמסר לוול סטריט ג'ורנל רק שהיא תסייע "להפוך דיבור למידע ישים".

 

בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של wit.ai נכתב שהרכישה עתידה להאיץ את יישום החזון של מייסדי החברה. “לפייסבוק יש את המשאבים ואת הכישרון הדרוש כדי לסייע לנו להתקדם. המשימה של פייסבוק היא לחבר את כולם ולבנות חוויה מדהימה ליותר מ-1.3 מיליארד אנשים - טכנולוגיה שמבינה שפה טבעית היא חלק מרכזי במשימה הזו, ואנחנו חושבים שאנחנו יכולים לעזור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x