$
חדשות טכנולוגיה

מרקו ארמנט: מערכת ההפעלה של אפל מתפוררת ועמוסת באגים

לדברי ארמנט, אחד ממייסדי טאמבלר ומהבולטים שבמפתחי OS X בעולם, מחשבי המק והמקבוק מריצים מערכת הפעלה שהפכה גרועה בשל תכיפת החלפת הגרסאות ותכונות מיותרות. "פעם היינו צוחקים על משתמשי ווינדוס", אמר. "אבל אין לנו זכות לדבר כך יותר"

נמרוד צוק 11:4105.01.15
מרקו ארמנט, מפתח ויזם מוערך שהיה המנהל הטכנולוגי של טאמבלר והאיש מאחורי אפליקציית Instapaper, יצא אתמול במתקפה חזיתית נגד אפל בבלוג שלו: "החומרה שהחברה מייצרת היום מדהימה, אבל התוכנה שלהם התדרדרה כל כך בשנים האחרונות שאני חושש עמוקות לעתיד שלה", הוא כתב בפוסט שזוכה ביממה האחרונה ללא מעט תגובות.
"הפוסט הזה נכתב ממחשב שמריץ מערכת הפעלה מלאה בבאגים מביכים ורגרסיה בתפקודים הבסיסיים", הוא כתב על OS X. "רק לפני כמה שנים היינו צוחקים על משתמשי ווינדוס והבאגים במערכת ההפעלה הנחותה שלהם, אבל אין לנו זכות לדבר כך יותר. אפל איבדה לחלוטין את מעמדה העדיף מבחינת פונקציונליות, והיום משתמשיה צריכים להתייחס למערכת ההפעלה והיישומים של אפל באותה חשדנות שנהוגה אצל מנהלי רשתות שמרניים כלפי ווינדוס", הוא אמר.

 

הגרסה האחרונה של OS X מבית אפל הגרסה האחרונה של OS X מבית אפל

 

"המעצור העיקרי שעומד היום בפני תלונות רבות יותר מצד משתמשי אפל היא העובדה שמוצרי מיקרוסופט עדיין גרועים יותר בסופו של דבר וגרסת הדסקופ של לינוקס עדיין בעייתית מדי לשימשו עבור רוב האנשים. אבל זה סימן גרוע אם רוב הלקוחות שלך משתמשים במוצרים שלך כי רוב האלטרנטיבות פחות טובות, ולא כי הם אוהבים את המוצר שלך", טען.

 

תכונות שנועדו למשווקים ולא למשתמשים

 

לדברי ארמנט, הירידה באיכות נובעת מדגש מוגזם על תכונות חדשות שנועדו לצרכי שיווק תוך התפשרות על איכות התוכנה. "כאשר מתעקשים להוציא עדכון רחב היקף לתוכנה כל שנה, צוותי הנדסת התוכנה אינם יכולים לעמוד בקצב העבודה תוך שמירה על אותה רמת הקפדה על איכות כבעבר. הם נדרשים לעשות יותר מדי תוך עמידה בדד ליינים לא מציאותיים", כתב.

 

השדרוגים תכופים מדי. OS X יוסמיטי השדרוגים תכופים מדי. OS X יוסמיטי

 

לדברי אמרנט, משתמשי OS X אינם זקוקים לגרסה חדשה של מערכת ההפעלה כל שנה ולא זקוקים לרשימה ארוכה של תכונות חדשות בכל גרסה חדשה שיוצאת, אלא למוצרים שקודם כל יעבדו היטב. "אני חושש שמנהלי אפל לא מבינים עד כמה עמוק הנזק התדמיתי שנגרם להם בשל המדיניות הזו, שרק הולכת ומחריפה, עם קצב שינויים הולך וגובר על פני שורה של קווי מוצרים", כתב. עם זאת, ארמנט נמנע מלתקוף אישית את בכירי החברה ואף ציין שלא מדובר בבעיה שתיפתר בהחלפתו של המנכ"ל טים קוק או בעלי תפקידים אחרים בהמנהלה.

 

השיחה שעורר הפוסט של ארמנט כללה מספר מגיבים שהסכימו עימו פומבית בטוויטר, בהם האנליסט בן תומפסון וכריס דיקסון, אחד השותפים בקרן אנדריסן-הורוביץ, לצד אחרים שטענו כי למרות שיש מקום לשיפור, המצב אינו גרוע כפי שתואר. באפל לא הגיבו לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x