$
מכשירים ומדריכים

O Ring: טבעת חכמה עם מסך שדוברת שפות דימיוניות

מעצב אמריקאי פיתח את הטבעת, שמצוידת במסך פשוט ובסיסי וחיבור בלוטות' לסנכרון עם סמארטפונים שמאפשר הצגת התראות ומידע. היא תומכת במספר שפות, ביניהן שפת האלפים שהמציא טולקין עבור ספרי "שר הטבעות"

הראל עילם 16:3204.01.15

בעוד חברות רבות עומלות על פיתוח שעונים וצמידים חכמים, החליט האמן קווין בייטס להציג פיתוח משלו, שמתבסס על תצורת טבעת. המוצר שלו נקרא O Ring ומתבסס על רכיבים אלקטרוניים שניתנים לרכישה בחנויות.

טבעות חכמות אמורות להציע את רוב היכולות של שעונים חכמים אבל במוצר קטן ואלגנטי יותר. גם הטבעת של בייטס מסוגלת להציג התראות נכנסות מרשתות חברתיות וכותרות מיילים. בלחיצת כפתור הטבעת גם יכולה להראות את השעה. גוף הטבעת הודפס במדפסת תלת ממד והוא מכיל רכיבים אלקטרוניים בסיסיים, כפתורים פיזיים, מסך זעיר, מעבד ARM ואנטנת בלוטות'.

 

הטבעת החכמה של בייטס הטבעת החכמה של בייטס

 

בסרטון הדגמה שפרסם, הראה בייטס הראה כיצד הטבעת גם יכולה להציג גרפיקה תלת ממדית בסיסית, אנימציות ולתמוך במספר שפות - ביניהן השפה האלפית שהמציא ג'ון טולקין עבור ספרי "שר הטבעות" ו"ההוביט".

 

הטבעת נמצאת בשלב אב הטיפוס ומצוידת במסך ברזולוציה של 64 על 32 פיקסל, זיכרון פעולה של 256 קילו-בייט וסוללת 40 מיליאמפר-שעה שמחזיקה כארבע שעות בלבד. עם זאת, המסך נראה בהיר וקריא לחלוטין. בייטס טען שהגיעו אליו הצעות ממספר חברות טכנולוגיה ושהוא שוקל להציע את הפיתוח שלו למכירה. 

 

 

עד כה, רוב המוצרים בתחום המחשוב הלביש היו צמידים, שעונים או משקפיים, אך לא טבעות. במהלך 2014 הכריזו כמה חברות צעירות על קמפייני גיוס המונים לפיתוח טבעות חכמות. למרות שהצליחו לגייס סכומים נאים, אף אחת מהן לא הציגה מוצר מסחרי שניתן לרכישה מחוץ לקמפיין עצמו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x