$
אינטרנט

צוקרברג חנך את מועדון הספרים של פייסבוק

מנכ"ל הרשת החברתית החליט לקרוא יותר ספרים השנה - וסחף איתו עשרות אלפי משתמשים. הוא העלה עמוד ייעודי בו הציג את הספר הראשון שהוא קורא - אשר תוך שעות ספורות אזל מהמלאי באמזון

עומר כביר 11:5804.01.15
אופרה ווינפרי, מאחוריך: מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, השיק לרגל השנה החדשה מועדון קריאת ספרים, אליו הזמין את כל 30 מיליון העוקבים שלו בפייסבוק. התוצאה? הגרסה המודפסת של הספר הראשון ברשימה אזלה לחלוטין מהמלאי באתר אמזון.

"האתגר שלי ל-2015 הוא לקרוא ספר חדש כל שבוע – עם דגש על הכרת תרבויות, אמונות, היסטוריות וטכנולוגיות שונות", כתב צוקרברג בעמוד הפייסבוק שלו. “אם אתם רוצים לעקוב אחרי התקדמות ההאתגר שלי ולקרוא את אותם ספרים, יצרתי עמוד, שנה של ספרים, שם אפרסם את מה שאני קורא".

 

עמוד מועדון הקריאה של צוקרברג עמוד מועדון הקריאה של צוקרברג

 

הספר הראשון שבחר צוקרברג הוא The End of Power מאת מוזס נעים: “זה סיפור שבודק איך העולם משתנה על מנת לתת לפרטים יותר כוח שבאופן מסורתי הוחזק על ידי ממשלות, צבאות וארגונים אחרים", כתב מנכ"ל פייסבוק. “אני מאמין מאוד בטרנד שנותן לאנשים יותר כוח ואני מצפה לקריאת הספר ולגילוי מעמיק של הנושא".

 

המיזם שהושק אתמול זוכה בינתיים להצלחה ראויה לציון. בקבוצה שפתח צוקרברג יש כבר יותר מ-70 אלף חברים והמספר מטפס בקביעות כל הזמן (תוך כדי כתיבת טקסט זה הוא גדל בכמה עשרות). הספר עצמו אמנם עוד לא זינק לראש טבלת רבי המכר באמזון, כפי שקרה בעבר לכל ספר שאופרה ווינפרי המליצה עליו במועדון הספרים המיתולוגי שלה, אך הביקוש לו היה מספיק משמעותי על מנת שעותקיו המודפסים יאזלו מהמלאי של אמזון (אם כי עדיין ניתן לרכוש אותו בגרסת הקינדל).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x