$
מכשירים ומדריכים

הגלקסי עקף את האייפון במבחני שביעות רצון המשתמשים

סקר שנתי שנערך בארה"ב הראה כי מכשירי סמסונג לדגמיהם אהובים על הצרכנים יותר ממכשירי אפל - הישג שקטפה בפעם הראשונה במדינה. הסקר, המפורט מסוגו בעולם, הציב את נוקיה, מוטורולה ו-HTC אחרי שתי הענקיות

הראל עילם 13:1131.12.14

למרות שסבלה מקשיים רבים במהלך 2014, סמסונג יכולה לרשום לעצמה הישג משמעותי: היא הצליחה לעקוף את אפל במבחני שביעות רצון הלקוחות בקטגוריית מכשירי הסלולר, ולהפוך לחברת הסלולר האהובה ביותר בארצות הברית.

הסקר השנתי של אוניברסיטת מישגן, American Consumer Satisfaction Index, נחשב למוביל ומקיף מסוגו ומתבסס על ראיונות אישיים עם 70 אלף איש. חברות טכנולוגיה מככבות לעיתים קרובות ברשימה, לטוב ולרע: גם השנה חברות טכנולוגיה זכו לדירוג הנמוך ביותר ונחשבות לחברות הגרועות בארה"ב - התואר הפעם ניתן לחברות הכבלים קומקאסט וטיים-וורנר, עם ציון נכשל של פחות מ-60 לכל אחת מהן.

 

מימין: גלקסי S4, גלקסי S5 מימין: גלקסי S4, גלקסי S5

 

סמסונג זכתה לציון שביעות רצון של 81 מתוך מאה, לעומת 76 בשנה שעברה. אפל מצידה נפלה מציון של 81 לפני כשנה ל-79 השנה. זאת הפעם הראשונה שסמסונג מגיעה למקום הראשון או עוקפת את אפל בתוצאות ה-ACSI. ההערכות בשוק שהסיבה לירידה היא אכזבה בקרב חלק מהלקוחות ממכשירי אייפון החדשים, וכן מפרשת האייפונים המתעקמים

 

אחרי סמסונג ואפל ניתן למצוא את נוקיה ומוטורולה עם 77, חברת HTC עם 75, בלקברי עם 74 ו- LG הקוריאנית עם 73. הממוצע שניתן לכל שאר החברות הקטנות והפחות מוכרות הזמינות בארצות הברית עמד על 71 בלבד.

 

צרות בצמרת

 

ראוי לציין שציונים אלו מתייחסים לקטגוריית הסלולר בלבד. במבחני שביעות רצון כלליים, שכוללים גם נאמנות למותג וקטגוריות מוצרים אחרות כגון מחשבים ניידים, אפל עדיין מובילה עם ציון הסופי של 84 (לעומת 81 שקיבלה סמסונג). אפל, יחד עם גוגל שקיבלה ציון של 83, היו שתי חברות הטכנולוגיה היחידות ברשימת עשרים החברות האהובות במדינה.

 

סמסונג עדיין מובילה במבחני המכירות ברחבי העולם ונחשבת ליצרנית הסלולר הגדולה ביותר, אבל לפי חברת המחקר גרטנר נתח השוק שלה ירד בשנה האחרונה מכ-33% ל-25% בלבד. בארצות הברית, אפל זינקה קדימה והפכה ליצרנית המובילה - בתקופת החגים האחרונה 51% מכל הטלפונים שנמכרו היו אייפונים. סמסונג מצידה החזיקה רק ב-18%. 

 

הענקית הקוריאנית רשמה ירידה חדה בשולי הרווח שלה והכריזה כי תאלץ לצמצם את פסי הייצור שלה ולהתמקד בפחות מכשירים, במיוחד לאחר הכישלון המסחרי היחסי של מכשיר הדגל גלקסי S5 וסגירת חנות הדגל שלה בלונדון. כך למשל, היא הפסיקה את ייצור סמארטפון הגלקסי אלפא, שדווקא זכה לביקורות משבחות בעולם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x