$
מכשירים ומדריכים

הושק באוגוסט, בוטל הערב: סמסונג מחסלת את הסלולרי הכי מרשים שלה

האלפא מתאפיין בעיצוב מתכתי מרהיב וביצועים מעולים והיווה את התשובה של סמסונג לאייפון 6. הביטול נועד לאפשר לחברה להתמקד במכשירים פשוטים יותר שישמרו על העיצוב הנאה אך יעלו פחות

ניצן סדן 17:0829.12.14
סמסונג תעצור את ייצור סמארטפון הגלקסי אלפא; המכשיר נחשף באוגוסט האחרון והושק חודש לאחר מכן ואף הספיק להגיע לישראל. האלפא התאפיין בעיצוב שונה וחדשני ביחס למכשירי סמסונג הקודמים: גוף דקיק ולו מסגרת אלומיניום נאה, שהוסיפה לו יוקרה ונוחות אחיזה.

לפי מקורות האקונומיק טיימס, סמסונג תעצור את ייצור המכשיר ברגע שיאזלו חומרי הגלם שהוקצו לו, במטרה להתמקד במכשירים זולים ופשוטים יותר, שנקראים סדרת Galaxy A. הסדרה החדשה צפויה לשמור על העיצוב האלגנטי של האלפא, אך לכלול מכשירים חלשים וזולים יחסית ולהימכר, לפי דיווח של The Verge, ב-400,000 יואן (360 דולר). היא תושק בדרום קוריאה ברבעון הראשון של השנה.

  

מכשיר הגלקסי אלפא מכשיר הגלקסי אלפא צילום: ניצן סדן

 

ההחלטה לבטל את המכשיר זמן כה קצר לאחר השקתו נראית תמוהה, אך יש מאחוריה היגיון בריא: מכשיר הגלקסי אלפא הוא לא בדיוק מכשיר עילית ולא בדיוק מכשיר ביניים מבחינת הגודל, היכולות והתמחור.

 

לפיכך, קיומו בשוק מצריך קמפיין שיסביר את ייחודו - מהלך שגם אם יצליח, עלול לצמצם את מכירות מכשירי העילית ומכשירי הביניים של החברה. מדובר בנקודה בעייתית במיוחד, על רקע היקף המכירות של מכשיר הדגל גלקסי S5, שהיה עד כה נמוך משמעותית משצפתה הענקית הקוריאנית.

 

בדיקת "כלכליסט" מצאה את הגלקסי אלפא נוח, מהיר ואלגנטי מאוד - בצורה ששונה משמעותית ממכשירי הגלקסי S של החברה. ואולם, זמן הסוללה שלו היה מוגבל ביחס למתחרים, המסך היה חד פחות ומחירו היה קרוב מדי לשל מכשירי דגל בעוד היצע התכונות שלו היה מצומצם יותר.

 

עת נחשף, הוערך כי מטרת האלפא היא להוות תגובה לאייפון 6 של אפל, שכן לשניהם מסך בגודל דומה, עיצוב ומשקל דומים. הרעיון לא היה למשוך אייפוניסטים לאנדרואיד, כי אם למנוע הגירה של משתמשי סמסונג לאייפון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x