$
אינטרנט

בשולי הרשת

"ראיון סוף" זכה ל-200 אלף הורדות בתוך 10 שעות

הסרט של אולפני סוני, שבגללו נפלו קורבן למתקפת האקרים מצד צפון קוריאה, זוכה להצלחה לאחר שהושק ברשת וכבר זכה להורדות רבות; למרבה האירוניה, הצלחתו כנראה לא היתה מתאפשרת ללא זעמו של קים ג'ונג און

עומר כביר 17:5425.12.14
רוצים לראות את "ראיון סוף" בחינם? אתם לא לבד. יותר מ-200 אלף גולשים הורידו את הסרט המדובר באמצעות ביטורנט ב-10 השעות הראשונות מאז הופץ ברשת - כך לפי נתונים שמפרסם אתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak. ומספר המורידים רק הולך וגדל.
"ראיון סוף" הופץ אתמול בערב באמצעות יוטיוב, גוגל פליי, אקסבוקס ואתר ייעודי שיצרה סוני, במחיר של 6 דולר ל-48 שעות צפיית סטרימינג. זאת, במקביל להפצתו באופן מצומצם ב-300 אולמות קולנוע בארה"ב החל מהיום.

 

כרזת הסרט ראיון סוף כרזת הסרט ראיון סוף

 

ואולם, נכון לעכשיו רק תושבי ארה"ב יכולים לשלם ולצפות בסרט המדובר. בצר להם, גולשים מחוץ לארה"ב, או כאלו שפשוט לא מעוניינים לשלם, נאלצים לפנות למקורות חלופיים וכשרים פחות לצפייה בסרט, ובראשם פרוטוקול שיתוף הקבצים ביטורנט. “ראיון סוף" זמין בביטורנט החל מזמן קצר מאז העלתו לשירותי הסטרימינג השונים, ונכון לעכשיו ניתן למצוא עשרות רבות של גרסאות פיראטיות שלו - הרבה יותר מכל סרט אחר שרק עלה לאקרנים.

 

ומה עם נתוני צפיות דרך הערוצים הרשמיים? אלו לא פורסמו לעת עתה, ולאור העובדה שארה"ב נמצאת כעת בעיצומו של יום חג המולד, שמתחבר לסוף השבוע, ייתכן שגם לא יפורסמו לפני יום ב' הקרוב.

 

אם צפון קוריאה ושליטה, קים ג'ונג-און, קיוו שהמתקפה ואיומי הטרור שלהם נגד אולפני סוני יביאו לגניזת הסרט, נראה נכון לעכשיו שהם יצרו בעיקר אפקט סטרייסנד: מתקפות ההאקרים והאיומים מצד המדינה הסגפנית הפכו סרט שהוא לכל היותר קומדיה בינונית שלא היתה שוברת שיאי צפייה ונשכחת במהירות לאחד האירועים המסעירים, ואולי אף החשובים שארעו השנה בתעשיית הבידור.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x