חדשות טכנולוגיה

למכירה: ביונסה, Jay-Z, בוב דילן וטיילור סוויפט

סוני שוקלת למכור את עסקי המוזיקה שלה, שכוללים את האמנים המפורסמים ועוד רבים וטובים. זאת, לאחר שהסיקה כי פוטנציאל הצמיחה של זרוע התקליטים מתקרב למיצוי. המכירה תאפשר לסוני להתמקד בעסקי המובייל שלה

ניצן סדן 09:1825.12.14

סוני שוקלת למכור את עסקי המוזיקה שלה. לפי מסמכים פנימיים של החברה שהגיעו לידי בלומברג, החברה מעריכה כי רווחי זרוע התקליטים שלה מתקרבים לגבול הצמיחה האפשרית ועל כן שוקלת למכור.

סוני מחזיקה בפורטפוליו האמנים הגדול בעולם ושולטת בזכויות ליותר מ-2 מיליון שירים. בין היתר, מחזיקה סוני בשירי ביונסה, ג'יי זי, טיילור סוויפט, בוב דילן ולא מעט משירי הביטלס. עדיין לא ידוע איזו חברה מקיימת מגעים עם סוני לרכישת החטיבה וגם סכום המכירה אינו ברור.

 

טיילור סוויפט, אחת הזמרות שסוני מייצגת טיילור סוויפט, אחת הזמרות שסוני מייצגת צילום: איי אף פי

 

מהלך המכירה הוגדר בידי סוני כסודי ביותר ורק מספר מצומצם של בכירים בה לוקחים בו חלק – ביניהם מייקל ליינטון ראש חטיבת הבידור של סוני וניקול סליגמן, נשיאת סוני בארה"ב. על אף התפוצה האדירה של התוכן שבבעלות החברה, ניתחה סוני את השוק והבינה כי עתיד תעשיית המוזיקה הדיגיטלית לוט בערפל – מה שעשוי לגרור עבורה הפסדים. כיום נמצאת החברה במשבר חריף וצפויה להפסיד 2 מיליארד דולר עד סוף השנה הפיסקלית, סכום גדול משמעותית משהוערך בעבר. בשל כך, מעדיפה סוני להתמקד בשווקים בעלי פוטנציאל צמיחה גדול ובראשם שוק המובייל והמחשוב הלביש.

 

מנכ"ל סוני העולמית, קזואו היראי, הודיע בספטמבר האחרון כי החברה תקצץ 15% מכוח העבודה של חטיבת המובייל כדי לייעל אותה. בנוסף, תתמקד במכשירי פרימיום, אסטרטגיה שלא עלתה יפה עבור HTC בעבר וגם לא עולה בקנה אחד עם הטרנד המוביל בשוק – השקת מכשירי ביניים וטלפונים מוזלים שכוללים תכונות מסוימות שמיוחסות בעיקר למכשירי עילית. מכירת חטיבת המוזיקה תאפשר לסוני להגדיל משמעותית את תקציבי השיווק של סמארטפוני האקספריה, מה שעשוי למשוך משתמשים חדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x