$
מכשירים ומדריכים

Meme: המשקפיים החכמים שיודעים מתי אתם עייפים

ההמצאה החדשה של Jins היפנית תבדוק את תנועות האישונים וקצב העפעוף ויתריעו בפניכם כאשר אתם נרדמים על הכביש או במהלך ישיבה חשובה

נמרוד צוק 11:2822.12.14

גוגל עדיין לא השיקה את גלאס, אבל כולם עדיין רוצים לקפוץ על העגלה של משקפיים חכמים - או לפחות משקפיים עתירים בטכנולוגיה המסוגלים לעשות דברים נוספים מלבד לשפר את הראיה ולהגן על העיניים מקרני השמש. החברה החדשה במועדון המשקפיים החכמים היא היצרנית היפנית Jins, שהשיקה אמש (א') את Meme - מכשיר הנראה כמשקפיים אופטיים רגילים אבל מצויד בנוסף ביכולת למדוד את מידת העייפות של המשתמש באמצעות מעקב אחר תנועות האישונים.

 

המשקפיים ינתחו את רמת התשישות של המשתמש בזמן אמת ויעבירו את המידע לאפליקציה בסמארטפון. האפליקציה אז יכולה להתריע בפני המשתמש כאשר הוא עייף מדי מכדי לנהוג, או תמליץ לו לקחת הפסקה מהעבודה.

 

 

Jins Meme Jins Meme צילום: יח"צ

 

זאת לא הפעם הראשונה בה הרעיון מיושם - לגוגל גלאס יש זוג אפליקציות המציעות יכולת דומה. אילו הן DriveSafe, המתמקדת בבטיחות בדרכים ומתריעה בפני הנהג שהוא עייף מדי, ו-Glass Fatigue Detector שפותחה כפרויקט אקדמי על ידי חוקר באוניברסיטת וויצ'יטה. עם זאת, Meme אמור לעשות עבודה טובה ומדויקת יותר, על ידי שימוש בחיישנים יעודיים.

 

המשקפיים של Jin משתמשות בשלושה חיישנים בטכנולוגיית EOG המודדים פוטנציאל חשמלי. הם בודקים את תנועות האישונים וקצב העפעוף, לצד אקסלרומטר שמנטר את זווית הגוף ואופן ההליכה. מלבד התרעות על עייפות מוגזמת, האפליקציה גם משמשת ככלי ניטור בריאותי ובכך מספקת מידע כגון מספר צעדים, מרחק הליכה ומספר קלוריות מוערך שנשרפו - בדומה לאפליקציות בריאות קיימות בשעונים חכמים, למשל. 

 

המשקפיים זמינים בשלושה דגמים שונים, ביניהם דגמי משקפי ריאה ומשקפי שמש. במערב, החברה מתכוונת להדגים את המכשיר לראשונה בתערוכת האלקטרוניקה CES שתערך בינואר הקרוב בלאס וגאס. Jins היפנית הצהירה כי היא גם תתחיל למכור את המשקפיים מחוץ ליפן כבר ב-2015, אבל טרם פרסמה מחירים או מועד השקה מדויק.

 

ההכרזה של Jins לקראת פתיחת CES מגיעה רק ימים ספורים לאחר שסוני חשפה זוג משקפים חכמים נוסף, ה-SmartEyeglass Attach - מכשיר לביש המתלבש על משקפי ראיה קיימים והופך אותם למשקפיים חכמות. לפי כל ההערכות, בתערוכת CES 2015 קטגוריית המחשוב הלביש בכלל ומשקפים חכמים בפרט הולכת להיות חמה במיוחד, עם עשרות מוצרים שונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x