$
מכשירים ומדריכים

סוני חושפת משקפים חכמים שניתן להרכיב על משקפי ראיה

בניגוד לרוב המוצרים בשוק, Eyeglass Attach הוא תוסף המתיישב על משקפי ראיה קיימים וכולל מקרן ומסך זעירים. התוסך יתפרק בקלות לשני חלקים וישקול פחות מארבעים גרם

נמרוד צוק 16:3318.12.14
סוני מאיצה את המתקפה שלה על שוק האופטיקה: סוני הכריזה אתמול (ד') כי היא הולכת להשיק משקפיים חכמים מתקדמים יותר, שיושק רשמית בתערוכת CES בלאס וגאס בחודש הבא תחת השם SmartEyeglass Attach. החברה הצהירה כי תתחילה לשווק את המוצר במהלך 2015. "כלכליסט" יסקר את תערוכת CES ויעביר דיווחים מהשטח על Eyeglass.

 

סוני הכריזה לפני כשנה שהיא נכנסת לתחום המשקפים החכמים, אבל המוצר הראשון שלה בתחום הלך דווקא לכיוון מציאות מדומה - פרויקט מורפיוס, משקפי VR המיועדים בסופו של דבר לקונסולת ה-PS4. יתכן החברה תציג גם את פרויקט מורפיוס ב-CES. בתערוכת IFA האחרונה סוני הציגה משקפיים חכמים פשוטים יותר מה-EyelGlass החדשים, שבהם טקסט מוקרן על המשקף עצמו בגווני שחור/ירוק.

 

תוסף המשקפיים החכמים החדש של סוני תוסף המשקפיים החכמים החדש של סוני

 

בניגוד לגוגל גלאס או המשקפים החכמים הקיימים של סוני, EyeGlass החדשים אינם משקפיים שלמים אותם המשתמש עונד, אלא מוצר המורכב על עורף המשתמש ובנוי משני מודולים, שיתלבשו על זוג משקפיים קיים ויונחו על זרועות המשקפיים. המודול הימני יכלול מקרן OLED שיקרין את התמונה על משקף הראיה, וכן מסך זעיר, יחידת עיבוד, חיישני תנועה וכיוון ותקשורת Wi-Fi ובלוטות'. ככל הנראה, המודול השמאלי יכלול את הסוללה והמודול הימני יכלול גם מצלמה, למרות שאין לכך התייחסות במפרט הטכני. משקל שני המודולים צפוי להיות 40 גרם בלבד.

  

המקרן והמסך הזעיר, כאמור, יספקו את התצוגה במכשיר. בדומה לגוגל גלאס, המסך יהיה בקצה העליון-ימני של שדה הראיה. לפי סוני, המסך הוא בגודל 0.23 אינץ בלבד אבל המקרן יספק תמונה חדה ברזולוציה של 640 על 400 פיקסלים. הטכנולוגיה שפיתחה סוני עבור המקרן אמורה לאפשר תמונה בהירה עם צבעים עשירים אותה ניתן לראות בבירור גם באור יום, עם הפרעה מינימלית לשדה הראיה של המשתמש. המעבד, מסדרת Cortex A7 של ARM, אמור להציע ביצועים הדומים למקובל בסמאטרפונים הנפוצים היום.

 

אין כניסה לגלאהולס

 

החברה מייעדת את המשקפיים לשימושים יומיומיים וליישומי ספורט ועבודה, בדומה לגוגל גלאס המתחרה. סני הסבירה כי תשתף פעולה עם יצרניות משקפיים המיועדים לשימושים ספציפיים כמו בידור או ספורט, וכן עם יצרניות אחרות של מוצרי אלקטרוניקה שירצו לשלב משקפיים חכמים במוצרים שלהן ועם חברות שעובדות על מערכות לשימושים עסקיים וארגוניים שמבוססות על מחשוב לביש.

 

סוני הדגישה את האפשרות להסיר את המודול כאשר לא נעשה בו שימוש - כפי הנראה כלקח מהתדמית השלילית שדבקה במשתמשי גוגל גלאס שזכו לכינויים מעליבים דוגמת "גלאסהולס" מכיוון שהם איום קבוע על הפרטיות של כל האנשים סביבם. התכנון המודולרי יאפשר למשתמש להפוך את המשקפיים שלו לחכמים כאשר יזדקק להם, ולאפסן אותם בתיק כאשר יימצא בסיטואציות חברתיות בהן יעדיף להמנע מהרכבת המשקפיים, או מהסרבול שבחבישתן.

 

העניין של סוני התחום המשקפיים החכמים אינו מתמצה בפרויקט מורפיוס ו-Eyeglass - לפי מסמכים פנימיים של החברה שדלפו לרשת התגלה כי חברת סנאפצ'ט רכשה את חברת Vergence Labs המייצרת גם היא משקפים חכמים. מייקל לינטון, מנכ"ל סוני אנטרטיינמנט, יושב גם בדירקטוריון סנאפצ'ט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x