$
חדשות התקשורת

גולן טלקום משיקה דור רביעי ללקוחותיה

החברה מצטרפת לסלקום, פלאפון, פרטנר ורמי לוי ותאפשר ללקוחות בעלי מכשיר תומך להשתמש ברשת המתקדמת ללא עלות ובאופן אוטומטי. עם זאת, כל רשתות הדור הרביעי בישראל פועלות במתכונת מוגבלת

אופיר דור 11:1717.12.14

גולן טלקום מצטרפת היום (ד') לחברות הסלולר שהשיקו שירותי דור רביעי (LTE) ללקוחותיהן. החברה הודיעה כי החל מהיום יוכלו כל הלקוחות בעלי מכשיר התומך בטכנולוגיה (כמו סמסונג גלקסי 5 או אייפון 5 ומעלה) להשתמש ברשת הדור הרביעי ללא עלות ובאופן אוטומטי.

 

הראשונה להשיק רשת דור רביעי מסחרית היתה חברת פרטנר שעשתה זאת בחודש יולי האחרון. מספר שבועות לאחר מכן הודיעו גם פלאפון וסלקום כי הן מציעות שירותי דור רביעי למכשירים תומכים. האחרון להשיק דור רביעי היה רמי לוי בסוף חודש אוקטובר, כאשר שאר השחקנים בענף ובראשם HOT mobile בחרו שלא להציע את השירות בשלב הזה.

 

גולן טלקום הודיעה במקביל כי היא מעניקה ללקוחות המנויים לחבילת הכל כלול גם בחו"ל, ומשלמים את המחיר המלא שלה – 99 שקל, נפח גלישה נוסף של 20 גיגה-בייט לחודש ללא תוספת תשלום. לקוחות בעלי מכשיר תומך יוכלו לנצל את הנפח הנוסף לגלישה בדור רביעי בלבד, בנוסף לנפח של 6 גיגה שהם מקבלים כחלק מהחבילה.

 

מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום צילום: יובל חן

 

הבעלים מיכאל גולן אמר ל"כלכליסט" כי "המטרה של הוספת נפח הגלישה היא לתת הזדמנות אמיתית ותמריץ ללקוחות לעשות שימוש ביכולות רשת הדור הרביעי". גולן טלקום משתמשת בעצם ברשת הדור הרביעי של סלקום במסגרת הסכם נדידה פנים ארצית בין החברות, אך לצורך השקת השירותים היתה צריכה לבצע שדרוג של ליבת הרשת שלה.

 

רשתות דור רביעי מאפשרות קצב העלאה והורדה של נתונים גבוה פי כמה מאשר הרשתות הקיימות. עם זאת, כל רשתות הדור הרביעי הפועלות בישראל כיום הן עדיין רשתות מוגבלות למדי בהשוואה לעולם. הרשתות משתמשות ברצועת תדרים צרה של 5 מגה-הרץ במקום 20 מגה-הרץ כמקובל בעולם, ולכן הביצועים שלהן נחותים. רשתות דור רביעי בישראל מציעות קצב הורדה של כ-30 מגה ביט לשנייה וקצב העלאה של כ-12 מגה ביט בממוצע.

 

השקה של דור רביעי מלא תתאפשר רק לאחר סיום המכרז למכירת תדרים נוספים לחברות הסלולר. המכרז אמור היה להסתיים עד סוף השנה, אך עזיבתו של שר התקשורת גלעד ארדן והבחירות המוקדמות, צפויות לגרום לעיכוב בתהליך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x