$
חדשות טכנולוגיה

אין אייפון 6 לנובי גוד: אפל הקפיאה את החנות המקוונת הרוסית שלה

בעקבות המשבר הפיננסי וקריסת שער הרובל, חברת הענק הודיעה כי באופן זמני תפסיק למכור את מוצריה בצורה מקוונת עד שתסיים לבחון מחדש את מחיריה

עומר כביר 10:2717.12.14
 אפל עצרה את המכירות המקוונות של מוצריה ברוסיה, בעקבות הירידות החדות בשער הרובל – כך דיווחה אמש (ג') סוכנות הידיעות בלומברג. החברה אישרה את הדברים מאוחר יותר.

 

בחודש שעבר, על רקע מגמת הירידה בשער מטבע הרובל, העלתה אפל את מחירי האייפון 6 ברוסיה ב-25% - מ-31,990 ל-39,990 רובל. ואולם, לאור אי היציבות הכלכלית המתמשכת במדינה, הסנקציות הכלכליות והירידות החדות בשער המטבע,החברה נאלצה לנקוט במהלך דרסטי יותר. דובר החברה מסר: "החנות המקוונת שלנו ברוסיה לא זמינה בשלב זה, בעת שאנחנו בוחנים את התמחור שלנו. אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על כל אי-נוחות".

 

חנות המוכרת את מוצרי אפל במוסקבה חנות המוכרת את מוצרי אפל במוסקבה צילום: carpe-travel.com

 

אפל ביצעה את לאחר ששער הרובל צנח באותו יום ב-19% לעומת הדולר. “כל הכנסה ברובלים תומר לדולרים או ליורו בשער מאוד נמוך, אז השורה התחתונה היא שחברות טכנולוגיה צריכות לצאת מרוסיה, בדומה לאפל", קבע אנדרו בארטלס, אנליסט בכיר בחברת המחקר גרטנר.

 

הפסקת המכירות - גם כה קרוב לתקופת החגים וסוף השנה האזרחית - לא צפויה להשפיע משמעותית על אפל, שכן רוסיה מהווה שוק קטן יחסית מבחינתה. לפי דיווח של IDC, ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר האחרון, נמכרו בסך הכל כ-1.9 מיליון מכשירי אייפון ברוסיה. בנוסף, גם אחרי המהלך של אפל לחברה עדיין תהיה נוכחות קמעונאית במדינה, דרך ספקיות הסלולר ויבואנים מקומיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x