$
אינטרנט

ההאקרים של קים ג'ונג און מעבירים את סוני שבעה מדורי גיהנום

פושעי הסייבר, שככל הנראה קשורים לממשלת צפון קוריאה, מבטיחים לפרסם עוד מידע בעייתי שגנבו משרתי סוני. זאת, לאחר שהדליפו לרשת סרטים של אולפני סוני שטרם הושקו, איימו על עובדי החברה ועוד. בנוסף, מאיימים להפיץ מיילים של שחקנים הוליוודיים

הראל עילם 14:5915.12.14
הפריצה לשרתי סוני ממשיכה להכות גלים: במהלך סוף השבוע קבוצת ההאקרים המכנה את עצמהGuardians of Peace הדליפה את גרסה מוקדמת של התסריט המלא ל-Spectre, הסרט הבא בסדרת ג'יימס בונד מבית אולפני סוני. החברה שלחה בתגובה דרישה חריפה למספר גופי תקשורת שעליהם להפסיק להשתמש במידע פנימי של החברה שדלף לרשת ולמחוק את המידע שיש ברשותם.

ההאקרים, שחדרו לפני כחודש למערכות סוני, הדליפו לא מעט פריטי מידע רגישים מתוך שרתי החברה, ביניהם גרסאות של סרטים שטרם הושקו. פרסמו את משכורותיהם של בכירים בחברה, שלחו מיילים מאיימים לעובדי סוני ועוד.

 

חוטפת מההאקרים. סוני חוטפת מההאקרים. סוני צילום: רויטרס

 

ההאקרים הודיעו שהם מתכוונים לפרסם משהו "שיכאב במיוחד" לסוני בתקופת חג המולד, בסוף החודש הקרוב. הם גם צפויים להפיץ את פרטי הקשר של כל בכירי סוני, מה שכנראה יכלול כתובות מגורים, מספרי תעודת זהות (ביטוח לאומי בארצות הברית), מספרי טלפונים ומילים של שחקני צמרת בהוליווד.

 

נקמתו הנוראה של קים ג'ונג און

 

לפי ההערכות, ההאקרים אינם קבוצה עצמאית אלא בעצם זרוע של יחידת ההאקרים הצפון קוריאנית. הממשל הורה על מתקפת הסייבר במטרה למנוע את השקת הקומדיה The Interview של אולפני סוני, בה מגלמים סת' רוגן וג'יימס פרנקו עיתונאים שמתנקשים בקים ג'ונג און.

 

צפון קוריאה הגדירה את הסרט כהכרזת מלחמה ופעולת טרור, והבטיחה כי סוני תשלם מחיר כבד אם תשיק את הסרט. למרות זאת, הממשל הכחיש את הטענות לפיהן הוא מעורב בהתקפה. קבוצת ההאקרים גם היא הזהירה שעל סוני לא לפרסם את "סרט הטרור" שלה.

 

ביקורת תקופתית פנימית של סוני על מערך ה-IT שלה, שדלפה לרשת בימים האחרונים, מצביע כי צוות ניהול הסיכונים של סוני הזהיר את צמרת החברה מפני התקפה אפשרית - אבל ג'ייסון ספלטרו, סמנכ"ל ה-IT בחברה, התעלם מכך. הצוות ציין כי בשנה לפני ספטמבר 2014 נרשמו כ-193 התקפות על שרתי החברה ברמת חומרה גבוהה והזהיר כי זמני התגובה של סוני הם נמוכים. סוני נפלה בעבר קורבן למתקפות סייבר חמורות, ביניהן התקפת ההאקרים הגדולה בהיסטוריה על שירות הגיימינג שלה, שבעקבותיה נגנבו פרטי האשראי של יותר מ-130 מיליון משתמשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x