$
מכשירים ומדריכים

יצרנים שונים, שפה אחת: החזון של אינטל לאינטרנט הדברים

החברה חשפה פלטפורמה חדשה למוצרי בית חכם ומכשירים מקוונים. היא תעבוד בתקן אחיד ותאפשר למשל לגלאי עשן להתחבר למערכת הסטריאו הביתית ולהשמיע אזעקה דרך הרמקולים - למרות שכל מכשיר יוצר בידי חברה אחרת

הראל עילם 16:1310.12.14
אינטל הכריזה אמש (ג') על IoT Platform - כלי פיתוח שנועדו להקל על חברות לתכנן, ליצור ולהפיק מוצרים חדשים בתחום אינטרנט הדברים, אחת מקטגוריות המוצרים החמות של השנתיים האחרונות.

אינטל היא אחת החברות הדומיננטיות בתחום המכשירים המשולבים ואינטרנט הדברים. בשנה שעברה היא אף הקימה חטיבה נפרדת ועצמאית שתעסוק בתחום. להערכת אינטל, עד סוף השנה החטיבה תדווח על הכנסות של 2 מיליארד דולר, צמיחה של 18% לעומת 2013.

 

"אנחנו מאחדים את כל החלקים לפלטפורמה אחת" אמר דאג דיוויס, סמנכ"ל אינטל וראש החטיבה. "היו מספר דברים שהפכו את המחשב האישי להצלחה, כגון החיבור בין המעבד ומערכת ההפעלה. אנחנו עכשיו רוצים לעשות זאת לאינטרנט הדברים".

 

מבנה התקשורת בין רכיבי פלטפורמת אינטל החדשה מבנה התקשורת בין רכיבי פלטפורמת אינטל החדשה

 

הפלטפורמה החדשה כוללת תמיכה ברכיבי תקשורת ואבטחה וכן סטנדרטי תעשייה מקובלים שיקלו על החברות ליצור מכשירים שונים שעדיין ידברו אחד עם השני, גם אם נוצרו על ידי חברות שונות. כך למשל, גלאי עשן מבית חברה אחת יכול לדבר עם מערכת השמע בבית מבית חברה אחרת ולשלוח את האזעקה דרך מערכת הרמקולים בזמן שריפה. הפלטפורמה גם תקל על מפתחים לחבר את המוצרים לאינטרנט ושירותי ענן ותאפשר להם לקבל עדכוני אבטחה בצורה מקוונת. מספר חברות, ביניהן SAP, Dell, NTT, ויפרו ואקסנטור כבר הודיעו שהן יאמצו את הפלטפורמה של אינטל.  

 

הפלטפורמה עומדת בתחרות כמעט ישירה מול AllJoyn - הפרוטוקול הפתוח מבית קוואלקום המתחרה וקהילת לינוקס שאמור גם הוא לחבר בין כל המכשירים השונים בבית. עד כה, לא מעט חברות גדולות כגון פוקסקון, LG, פנסוניק, שארפ, סוני, סירס ואחרות הצטרפו לקהילת AllSeen, אבל בפועל שוק המוצרים בשטח עדיין סובל מפגרמנטציה קשה ואף תקן לא הצליח להפוך לדומיננטי ומקובל.

  

בשנה האחרונה החלו להגיע לשוק מוצרים בקטגוריה חדשה לגמרי - האבים (Hubs). אלו הם מרכזי תקשורת שמחברים בין כל המכשירים בבית ומאפשרים גם למשתמש לתכנת בקלות את הבית שלו. אינטל אם כך נכנסת כעת לשוק קשה, מפוצל ועמוס בתקנים, סטנדרטים וחברות – ומקווה להפוך להיות התקן הרשמי בעצמה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x