$
אינטרנט

צפון קוריאה: לא אנחנו פרצנו לסוני, אבל מגיע לה

המדינה הקומוניסטית מתנערת מאחריות לגניבת והפצת סרטים משרתי סוני - מהלך שגרר הפסדים של מיליונים לחברה. תחת זאת, טען גורם צפון קוריאני רשמי כי יתכן שמאחורי הפריצה עומד גורם התומך בה ומתנגד לאימפריאליזם האמריקאי

הראל עילם 16:2808.12.14

צפון קוריאה דחתה את הטענות לפיהן היא אחראית לפריצה לשרתי סוני וקראה להן "שמועות בלתי אחראיות". עם זאת, גורם בממשלה הצהיר שהפריצה הייתה "מוצדקת במיוחד" והעריך כי יתכן ומעריציה ותומכיה "הרבים" אחראיים לה, מתוקף "התנגדותם לאימפירליזם האמריקאי".

לפני כשבוע, קבוצת האקרים המכנים את עצמם The Guardians of Peace פרצו לשרתי אולפני סוני, גנבו עותקים של סרטים שחלקם טרם שוחרר לקולנוע והפיצו אותם ברשת. בין הסרטים שנגנבו היו "זעם", סרט בכיכובו של בראד פיט שיצא לא מזמן לאקרנים, הגרסה המחודשת ל-Annie ועוד.

 

"עדיין אליס", אחד הסרטים של סוני שדלפו לרשת לפני הגעתו לקולנוע "עדיין אליס", אחד הסרטים של סוני שדלפו לרשת לפני הגעתו לקולנוע

 

בתגובה, החברה נאלצה לעצור את כל הפעילות העסקית שלה ולסגור את מרכזי השרתים שלה ברחבי העולם. החברה גם ספגה התקפות חוזרות ונשנות על פלטפורמת המשחקים שלה, SOE ועל רשת המשחקים של קונסולת הפלייסטיישן. ההאקרים גם גנבו מידע פיננסי רגיש, כמו תלושי השכר של כל עובדי החברה. הם שלחו מייל מאיים לכל עובדי החברה, שדרשו מהם לחתום על הצהרה המתנגדת לפעולות סוני - או שמשפחותיהם ייפגעו.

 

העילה לתקיפה: העלבת המנהיג

 

ההערכות בתעשייה הן שיחידת ההאקרים של צפון קוריאה, שנחשבת לאחת המתוחכמות והפעילות בעולם וכוללת אלפי חיילים, עומדת מאחורי המבצע. העילה למתקפה היא ככל הנראה הפצת הטריילר לסרט של אולפני סוני, The Interview שמו. סת' רוגן וג'יימס פרנקו מגלמים בסרט עיתונאים המגיעים לצפון קוריאה במטרה לחסל את קים ג'ון און.

  

ממשלת צפון קוריאה קראה לסרט כאקט טרור והכרזת מלחמה הפוגעים בכבודו של מנהיג המדינה. הממשלה איימה בעבר כי אם סוני אכן תפיץ את הסרט, היא תגיב באופן "חסר רחמים". הסרט צפוי לצאת לאקרנים בארצות הברית ב-25 לדצמבר, בזמן חג המולד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x