$
הייטק והון סיכון

קונדואיט סוגרת חטיבה, מפטרת עשרות עובדים

דפדפן ה-U של החברה לא ענה על ציפיות הנהגתה, מה שהוביל לסגירת הפעילות ופיטור חלק מהעובדים. קונדואיט טענה שהחטיבה נסגרה במטרה להתמקד בפעילות פלטפורמת COMO לפיתוח אפליקציות מובייל עסקיות

מאיר אורבך 15:1103.12.14
קונדואיט סגרה את חטיבת U, שפיתחה את הדפדפן של החברה. עשרות מעובדי החטיבה פוטרו או עזבו מרצונם וחלקם זכו להצעה להצטרף לחטיבת COMO של החברה, שעוסקת בתחום הפיתוח למובייל+.
קונדואיט היתה עד לפני כשנתיים אחת החברות הגדולות בישראל והגיעה לשווי של 1.3 מיליארד דולר ואף חילקה לעובדיה מאות מיליוני שקלים בדיבידנדים. החברה התפצלה לשתי חברות כאשר פעילות סרגלי הכלים שלה התמזגה עם חברת פריון. פעילות זו נמצאת אף היא בקשיים לאחרונה עקב השינויים הרבים שעשו גוגל, מיקרוסופט, יאהו ואחרות במגבלות על החברות בתחום.

 

רונן שילה, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה רונן שילה, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה צילום: ענר גרין

 

זו אינה הסגירה הראשונה של פעילות בחברת קונדואיט: באוקטובר 2013 סגרה את הפעילות של חברת וויביה, אותה רכשה ב-45 מיליון דולר. מקונדואיט נמסר בתגובה: "סגרנו את חטיבת U בתחילת חודש דצמבר מתוך רצון להתמקד ב-100% בפעילות הצומחת של חטיבת COMO . חלק מאנשי U קיבלו הצעה להצטרף ל-COMO וחלקם אף קיבלו את ההצעה בעוד שאחרים בחרו מסלול קריירה אחר. לאחרונה שכרה החטיבה 8 מהנדסים חדשים ואנחנו מחפשים כל הזמן עובדים נוספים".

 

עד לספטמבר האחרון ניהל הראל טייב את חטיבת COMO ואז החולף על ידי דרור ארז, אחד ממייסדי החברה. קומו (לשעבר קונדואיט מובייל), מפתחת טכנולוגיה המאפשרת לעסקים קטנים ובינוניים ליצור אפליקציות עסקיות. עד כה נוצרו כמיליון אפליקציות עסקיות באמצעותה, מרביתן חינמיות ויש להן עשרות אלפים כלקוחות משלמים במודל המזכיר את Wix. לפי נתונים שפרסמה החברה, מדי יום נוצרים באמצעותה 4,500 אפליקציות של עסקים קטנים. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x