$
מכשירים ומדריכים

הגלקסי S6 יושק בגרסת Edge, עם מסך צד

סמסונג רוצה שסמארטפון הדגל הבא שלה ישלהב את הקהל, מה שקודמו לא הצליח לעשות. לשם כך, עתידה להציג גרסה שלו בה המסך גולש אל הדופן ומשמש להצגת התראות. האם זה מה שיכבוש את לב הצרכנים?

עומר כביר 12:1302.12.14
הסמארטפונים בעלי המסכים המכופפים היו עד עכשיו בעיקר בשוליים: מכשירי הדגמה כמו הגלקסי Round של סמסונג או מכשירי משנה לסמארטפון הדגל כמו הפלקס של LG. עכשיו סמסונג עושה מהלך ראשון לשנות את התמונה, וצפויה להשיק את סמארטפון הדגל הבא שלה, גלקסי S6 גם בגרסת Edge, שכוללת מסך שגולש אל דופן המכשיר.

זה לא סוד שמצבה של סמסונג בשוק המובייל בחודשים האחרונים לא מזהיר. מכירות הגלקסי S5 לא ממריאות, בעוד אפל זורחת עם האייפונים 6 ו-6 פלוס והיצרניות הסיניות נוגסות באופן קבוע במכירות הדגמים הזולים יותר ובולעות אט אט את נתח השוק של החברה. בינתיים, יצרניות מובילות אחרות כמו LG זוכות לאהדה והצלחה ומצליחות ללמד את הציבור שאנדרואיד וגלקסי הן לא מילים נרדפות.

 

מסך הצד של הנוט Edge, עם תצוגות ההתראות השונות שלו מסך הצד של הנוט Edge, עם תצוגות ההתראות השונות שלו

 

בחברה כבר עשו כמה מהלכים כדי להתמודד עם מצב זה, כמו צמצום מספר הדגמים שמייצרת החברה מדי שנה תוך מעבר לאסטרטגיה שכוללת פחות דגמי מכשירים בעלי הבדלים קלים ביניהם, שינוי ארגוני בצמרת הניהול של החברה (המנכ"ל המשותף וראש חטיבת המובייל, ג'יי.קיי. שין, שרד את השינוי, חרף הערכות מוקדמות יותר שהוא בדרכו החוצה), וכן מהלך של רכישה מחדש של מניות ומכירת פעילותה בתחומים שאינם תחומי ליבה, ובראשם עסקי הכימיקלים וההגנה שלה.

 

כעת ניגשת סמסונג לטפל בסמארטפון הדגל שלה: לפי דיווח של אתר sammobile, שנחשב לבעל אמינות גבוהה בסיקור מהלכי סמסונג, כשתשיק החברה בחודשים הקרובים את הגלקסי S6 היא תשווק אותו גם בגרסת Edge, שכוללת מסך כפוף שגולש מעבר לשול המכשיר. זאת, בדומה למסך של הגלקסי נוט אדג'.

 

מסך הצד: חידוש שאין למתחרים מסך הצד: חידוש שאין למתחרים

 

סמסונג מחפשת את אלמנט ה"וואו"

 

בחברה מקווים כנראה שהבאת המסכים למכשיר הדגל תסייע להחיות את ההתלהבות מהמכשיר שכל כך אפיינה את השקות ה-S3 וה-S4 אך שנעדרה מזו של ה-S5. למסך הכפוף של האדג' אין ממש שימוש מעשי, והתכונה הבולטת שלו היא העיצוב והמראה הייחודי שהוא מעניק למכשיר - בניגוד לסתם עוד מלבן עם מסך ענק.

 

בנוסף, דיווח sammobile על המפרט הצפוי של הגלקסי S6, שלדבריו עוצב לגמרי מהיסוד במטרה ליצור מכשיר חדש ונבדל ביכולותיו מקודמיו בסדרה. המכשיר יכלול תצוגת Quad HD איכותית במיוחד, מצלמת אחורית של 16 או 20 מגה-פיקסל (ל-S5 יש 16 מגה-פיקסל), ומצלמה קדמית משודרגת של 5 מגה-פיקסל. בקרביים שלו ינוח מעבד ארבע ליבות 64 ביט ונפח האחסון המינימלי יעמוד על 32 גיגה-בייט (צעד מבורך, שכן כיום 16 גיגה-בייט הם בלתי שמישים בעליל).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x