$
אינטרנט

מבוכה לסוני: האקרים הדליפו לרשת סרטים שטרם הגיעו לקולנוע

אולפני הסרטים של החברה נפלו קורבן למתקפת סייבר, מאחוריה הוערך שעומדת צפ' קוריאה. הפורצים הפיצו ברשת את הסרטים Mr. Turner, Still Alice ו-To Write Love on Her Arms, לצד הסרט "זעם" שיצא לאקרנים

עומר כביר 14:2501.12.14
האקרים שפרצו לרשת המחשבים של אולפן הסרטים ההוליוודי Sony Pictures הדליפו לרשת עותקים פנימיים של כמה מהלהיטים החדשים של החברה - בהם כאלו שעוד לא הגיעו למסכי הקולנוע. זאת, אחרי שמוקדם יותר השבוע איימו הפורצים להדליף מידע לרשת אם החברה לא תענה לדרישותיהם.

לפי דיווח של אתר חדשות הבידור Variety, בין הסרטים שהודלפו נמצא הרימייק למחזמר האייטיז הקלאסי Annie, שעתיד לעלות לאקרנים רק בעוד כשלושה שבועות, וכן הסרטים Mr. Turner, Still Alice ו-To Write Love on Her Arms.

 

ואולם, הסרט הפופולרי ביותר מבין אלו שהודלפו הוא "זעם" בכיכובו של בראד פיט, שחרף העובדה שהוא מוצג כרגע בקולנוע הורד נכון לאתמול על ידי 1.2 מיליון גולשים שונים. Annie, מנגד, הורד 206 אלף פעמים בלבד, Still Alice כ-104 אלף פעמים, Mr. Turner כ-63 אלף פעמים ורק כ-20 אלף גולשים בחרו להוריד את To Write Love on her Arms.

 

פריצה נרחבת ובעייתית במיוחד עבור סוני פריצה נרחבת ובעייתית במיוחד עבור סוני

 

סחיטה מקוונת

 

הסרטים הודלפו אחרי שבתחילת השבוע שעבר חדרו האקרים למערכות המחשוב הפנימיות של אולפני סוני ואלצו את החברה לעצור למשך יותר מ-24 שעות את הפעילות השוטפת שלה ואף לכבות לחלוטין את מחשביה בלוס אנג'לס, ניו יורק ובאתרים בחו”ל.

 

לפי דיווח של אתר חדשות הבידור Deadline Hollywood, הפורצים הצליחו להציג על המחשבים השונים סמל של גולגולת והודעה שמחשביהם נפרצו על ידי קבוצה בשם Guardians of Peace. בהודעה טענו הפורצים שהם הצליחו לשים את ידם על כל המידע הפנימי והסודי ביותר של החברה, ושאם דרישותיהם לא ייענו הם יפיצו אותו לכל העולם.

 

אולפן הסרטים, כך נראה, בחר שלא להיכנע לפורצים ועתה הגיבו אלו והפיצו לפחות חמישה סרטים שלו לרשת. אם נכונות טענותיהם שלפיהן הם השיגו גישה לכל המידע הפנימי של אולפני סוני, ייתכן שבאתמחתם סרטים נוספים שיודלפו לרשת בקרוב. מסוני נמסר בתגובה לווראייטי: "הגניבה של תוכן מסוני היא מעשה פלילי, ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם רשויות החוק כדי לטפל בה".

 

מטפלים בגניבה. סוני מטפלים בגניבה. סוני צילום: בלומברג

 

שיא בהדלפת סרטים

 

זו אינה הפעם הראשונה בה מודלפים לרשת עותקים פנימיים של סרטים שמוקרנים כעת בבית הקולנוע או שעתידים לעלות בקרוב לאקרנים. ביולי הודלף לרשת עותק מוקדם של הסרט "הבלתי נשכחים 3", שלושה שבועות לפני עלייתו לאקרנים. ההדלפה המוקדמת המפורסמת ביותר היא כנראה זו של הסרט "אקס-מן המקור: וולברין" שהגיעה לרשת כמעט שבועיים לפני הבכורה שלו.

 

ואולם, ההדלפה הנוכחית מסוני היא כנראה הגדולה ביותר מבחינת מספר הסרטים שהודלפו בו זמנית. עם זאת, ניסיון העבר לא מבשר טובות למדליפים. רק בשבוע שעבר נעצרו בלונדון שני חשודים בהדלפת הבלתי-נשכחים שלוש, ואם יורשעו הם עלולים להישלח למאסר. מדליף הסרט וולברין, שהעלה אותו לרשת אחרי שרכש עותק DVD פיראטי שלו, נתפס גם הוא ונשלח לשנת מאסר.

 

לפי דיווחים, מאחורי הפריצה עומדת צפון קוריאה, שהסתייעה בצבא ההאקרים הסיני: ממשלתה דרשה מאולפני סוני לא להוציא לאקרנים את הסרט The Interview, אשר לועג לקים ג'ונג און.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x