$
אינטרנט

דיווח: צפון קוריאה הפעילה האקרים לתקיפת סוני

שרתי רשת פלייסטיישן ומערכות החברה היפנית הותקפו בשבוע האחרון. העילה למתקפה: קומדיה של אולפני סוני העוסקת בניסיון התנקשות בקים ג'ונג און. הממשלה איימה להגיב באופן "חסר רחמים" אם הסרט יגיע לקולנוע

ניצן סדן 09:4930.11.14
סוני חוקרת שורת מתקפות סייבר שספגו שרתי רשת פלייסטיישן שלה ומערכות נוספות, אשר החלה בשבוע האחרון. לפי דיווח של re/code, החשודה העיקרית היא צפון קוריאה.

המניע למתקפה הוא הסרט "The Interview" שעתידה סוני להוציא לאקרנים בעוד מספר שבועות. הוא עוסק בשני עיתונאים שגויסו בידי ה-CIA כדי לרצוח את מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און.

 

נעלב וזעם. קריקטורת קים ג'ונג און נעלב וזעם. קריקטורת קים ג'ונג און

 

צפון קוריאה הגיבה בקיצוניות טיפוסית והעבירה לאו"ם עוד ביוני מכתב התנגדות להשקת הסרט, בו תואר כמעודד טרור וכפעולה מלחמתית. דובר משרד החוץ הצפון קוריאני הבטיח להגיב באופן "חסר רחמים" על פרסום הסרט.

 

הקשר הסיני

 

לפי דיווח של הניו יורק טיימס, מתקפת הסייבר כללה ככל הנראה גניבת מידע רגיש, אותו איימו ההאקרים להפיץ אם לא תיענה סוני לדרישותיהם. לפי מקורות re/code, ההאקרים הופעלו מצפון קוריאה, יתכן שבשיתוף פעולה עם סין. מדובר בתרחיש הגיוני, בשל יחסי שתי המדינות והעובדה שלצפון קוריאה אין את היכולת לבצע מתקפות משמעותיות ואפקטיביות על שרתים מאובטחים, בוודאי שלא להניח יד על מידע רגיש.

 

הסרט האמור הוא קומדיית נונסנס - לכל הדעות, לא עילה לתקיפה או מהלך מלחמתי. ואולם, מדיניות החוץ של צפון קוריאה היא חידה עבור חוקרי יחסים בינ"ל מזה שנים. בשל אופיה הסגפני של המדינה קשה לדעת מה עומד מאחורי המהלך. ככל הנראה שהסרט יצא לאקרנים, במיוחד לאחר אפקט סטרייסנד שיצרה צפון קוריאה: אנשים פשוט ירצו לראות את הסרט שכל כך עצבן את קים ג'ונג און.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x