$
חדשות טכנולוגיה

אפל Pay כובש לאט את ארצות הברית

שירות התשלום החדש של ענקית הטכנולוגיה זוכה לעניין רב מצד המשתמשים ובוצעו דרכו מאות אלפי עסקאות. כצפוי, עליית אפל פיי תרמה לשוק תשלומי המובייל כולו - לרבות שירותים של מתחרות כגוגל. המגבלה הבולטת ביותר: זמינות השירות רק בדגמי האייפון האחרונים

עומר כביר 12:5617.11.14
שירות התשלומים של אפל, אפל פיי (Apple Pay) זוכה להצלחה צנועה אך מבטיחה, וב-3 השבועות הראשונים להפעלתו מדווחים עסקים שעובדים עם השירות על עניין רב בו מצד לקוחותיהם.

לפי נתונים שפרסם הניו יורק טיימס, רשת חנויות המזון Whole Foods ביצעה כבר 150 אלף עסקאות אפל פיי, במקדונלד'ס עסקאות אפל פיי מהוות כמחצית מהעסקאות ה"גע לתשלום" (tap-to-pay), ורשת בתי המרקחת וולגרינס מדווחת על עלייה של 100% בתשלומי באמצעות ארנק סלולרי מאז השקת השירות. להערכתי, בוצעו באפל פיי מאות אלפי עסקאות לפחות.

 

תשלום באמצעות האייפון 6 תשלום באמצעות האייפון 6

 

לדברי אנליסטים, על אף שאפל פיי עדיין רחוק מלהפוך למערכת תשלומים דומיננטית הנתונים הם עדות ראשונה לנכונות של משתמשי מיינסטרים לעבור לתשלומי מובייל ושנראה שאפל עלתה על משהו. “אם להגיד את האמת, הרבה מזה קשור לכוח של מותג אפל ולכך שהסוחרים והלקוחות אוהבים את קלות החוויה", אמרה לטיימס אנליסטית פורסטר, דני קרינגטון. “אני לא אומרת שהשוק התשנה בלילה אחד, אבל לא ראינו תגובה כזאת לארנקים סלולריים אחרים".

 

עם זאת, לא כל העסקים שעובדים עם אפל פיי מדווחים על נתונים מרשימים. לדברי רשת הצעצוצים טויס אר אס, אף שהייתה עלייה בהיקף תשלומי המובייל מאז השקת השירות, המספרים עדיין נמוכים מכיוון שלקוחות עדיין לומדים להכיר את הטכנולוגיה החדשה.

 

גאות שמרימה את כל הסירות

 

מנגד, מפעילי שירותים מתחרים דווקא מדווחים שהכניסה של אפל לתחום המריצה אותו מחדש. “אפל פיי נתן לנו דחיפה עצומה", אמר מנכל שירות תשלומי המובייל Softcard, מייקל אבוט. לדבריו, בגלל אפל חברות רבות רוצות כעת לתמוך בטכנולוגיית NFC, שמאפשרת תשלום באמצעות הטלפון. אחידות זו צפויה להפוך את חוויית התשלום במובייל למבלבלת פחות ולהקל על הלקוח.

 

לדברי אבוט, מאז השקת אפל פיי נרשמה צמיחה בהורדות אפליקציית Softcard על ידי לקוחות חדשים ובתדירות השימוש בה על ידי לקוחות קיימים. לפי הטיימס, גם גוגל מדווחת על עלייה בהיקף השימוש בשירות התשלומים שלה, Google Wallet. “זו גאות שמרימה את כל הסירות", אמר אבוט.

 

ג'אן דוסון, אנליסט טלקום ב-Jackdaw Research, העריך שכרגע המגבלה העיקרית על חדירת אפל פיי היא העובדה שהשירות זמין רק לדגמי האייפון החדשים ביותר, אייפון 6 ואייפון 6 פלוס וכן העובדה שסוחרים רבים עדיין לא תומכים בו. “יעברו כמה שנים עד שאפל פיי ייכנס למיינסטרים", אמר. “אפל פיי יהיה הצלחה איטית. עד אז, הוא יהיה חידוש מעניין שמרבית הלקוחות משתמשים בו רק מפעם לפעם, אם בכלל. ועדיין מדובר בהתקדמות ענקית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x