אינטרנט

חדש בפייסבוק: שליחת כרטיסי ברכה מצולמים

הרשת החברתית מאפשרת לבחור חבר, לסמן סטטוסים וטקסט רלוונטיים ולשלוח לו ברכת וידאו חביבה. הוא נועד להגדיל את היקף השימוש של המשתמש בפונקציות הווידאו של פייסבוק, כנראה במטרה להציג נתונים מרשימים למפרסמים

נמרוד צוק 12:5013.11.14
עונת החגים הנוצריים בפתח, כולם שולחים כרטיסי ברכה וירטואליים לכולם וגם פייסבוק החליטה לקפוץ על העגלה עם שירות חדש בשם Say Thanks. הוא מאפשר ליצור בקלות סרטון ברכה ולשתף אותו עם חברים ברשת החברתית.

השימוש בכלי החדש לא דורש מאמץ: מוצאים את החבר אליו רוצים לשלוח את הכרטיס, בוחרים אחד משני סגנונות עיצוב - "חברים" ו"חברים ותיקים" - מסמנים תמונות וסטטוסים רלוונטיים מתוך רשימה ראשונית שהשירות יוצר אוטומטית ובה כל התכנים שרלונטיים לקשר בין המשתמש לנמען שלו - ופייסבוק עושה את השאר.

 

את מי מחבריך תרצה לברך? את מי מחבריך תרצה לברך? צילום: ניצן סדן

 

התוצאה היא מצגת תמונות וסטטוסים מלווה במוזיקה באורך דקה, שניתן לראות בתצוגה מקדימה ולאחר מכן לשתף על הקיר בלחיצת כפתור.

 

"החברים שלך הם הליבה של חווית השימוש בפייסבוק, ואנו תמיד מחפשים דרכים חדשות לאפשר לך לחגוג את החברויות הללו. אנו מזמינים אותך לחלוק סרטון תודה עם בן או בת הזוג, חברים לעבודה, בני משפחה או חבר ותיק", כתבו אנשי צוות הפיתוח בפוסט ההשקה של השירות החדש.

 

השירות החדש אמנם לא מציג פרסומת לפני הסרטון, אבל פייסבוק משקיעה בחודשים האחרונים מאמצים רבים בהגדלת היקף השימוש בוידאו באתר, וייתכן כי מדובר בנסיון של החברה לחזק את המיתוג של הרשת החברתית כפלטפורמה משמעותית לא רק לפרסום טקסט ותמונות אלא גם לסרטונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x