אפליקציות

אימפריית הצ'ט: לפייסבוק מסנג'ר יש חצי מיליארד משתמשים

הרשת החברתית חשפה נתוני שימוש באפליקציית המסרים שלה, שהופרדה מיישום החברה העיקרי. ביחד עם 600 מיליון משתמשי ווטסאפ שבבעלותה, שולטת פייסבוק בשוק יישומי הצ'ט ביד רמה

נמרוד צוק 11:5411.11.14
שירות המסרים והצ'ט פייסבוק מסנג'ר הגיע ל-500 מיליון משתמשים פעילים בחודש, כך הודיע אתמול מנהל המוצר פיטר מרטינזי בפוסט בבלוג הרשמי של החברה. מספר ההתקנות של האפליקציה נע כעת בין חצי מיליארד למליארד על גבי מכשירי אנדרואיד בלבד, על פי נתוני גוגל פליי הפומביים.
"מסנג'ר הוא הראשון מבין האפליקציות העצמאיות שלנו ושלא כמו אפליקציית פייסבוק המרכזית, הוא מתמקד בשימוש אחד בלבד - מסרים מיידים. אנו ממשיכים לשפר את מהירות ויציבות האפליקציה ומוציאים גרסה חדשה מדי שבועיים במטרה לקדם אותה במהירות", כתב, אבל לא פירט בנוגע לתוכניות העתידיות של החברה לפיתוח המוצר.

 

מפלצת הצ'ט הדו ראשית, ווטסאפ ופייסבוק מפלצת הצ'ט הדו ראשית, ווטסאפ ופייסבוק צילום: בלומברג

 

החלטת החברה להפוך את השירות לאפליקציה נפרדת תוך ביטול האפשרות להשתמש בו מתוך אפליקציית פייסבוק המרכזית עוררה לפני חודשיים זעם רב בקרב רבים מהמשתמשים, שפתחו בקמפיין להורדת הדירוג שלה בחנויות האפליקציות לכוכב אחד. נכון היום המסנג'ר עדיין נגיש מתוך האפליקציה ונראה שהקהל אוהד אותה ברובו, עם ציון של ארבעה כוכבים בגוגל פליי ושלושה באפסטור של אפל.

 

החידוש המשמעותי האחרון שפייסבוק הוסיפה למסנג'ר היתה היכולת לצייר ולהוסיף טקסט צבעוני על גבי תמונות שנשלחות, שנוספה בספטמבר לגרסת האנדרואיד, ובקרוב היא עתידה להציע אפשרות להעברת תשלומים לחברים, על פי קוד חבוי שמצא באפליקציה סטונדט בסטנפורד.

 

לווטסאפ, אותה רכשה פייסבוק בתחילת השנה ב-19 מיליארד דולר, היו באוגוסט כ-600 מיליון משתמשים פעילים, מה שהופך את פייסבוק לשחקנית הדומיננטית ביותר בשוק המסרים המיידים נכון להיום, עם שתי הפלטפורמות החזקות ביותר, על פי מספר המשתמשים הפעילים המוצהר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x