$
חדשות טכנולוגיה

הערכה: שיאומי הסינית שווה 40 מיליארד דולר

יצרנית הסמארטפונים הסינית הצעירה הפכה ליצרנית הרביעית בגודלה החודש. עתה, היא במגעים לגיוס הון פרטי של 1.5 מיליארד דולר לפי שווי שהוא שני רק לשל פייסבוק

רפאל קאהאן 12:3109.11.14

שיאומי (Xiaomi) מחפשת לגייס הון של כ-1.5 מיליארד דולר ממשקיעים פרטיים. באתר CNBC דיווחו בסוף השבוע כי הגיוס יעניק לחברה שווי של כ-40 מיליארד דולר. הערכת השווי הינה הגבוהה ביותר עבור חברת טכנולוגיה מאז הגיוס של פייסבוק ב-2011, שהתבצע לפי שווי של כ-50 מיליארד דולר.

החברה גם תימנע מגיוס ההון ממשקיעים פרטיים במערב. עד כה שיאומי ניהלה מגעים עם חברת האינטרנט הרוסית DST, שגם השקיעה בעליבאבא, פייסבוק ו-AIRBNB. בדיווח נמסר שהמגעים נמצאים בעיצומם, אך לא ברור אם אכן יבשילו לכדי השקעה. במקרה וההשקעה תתבצע, שוויה של שיאומי אמור לעבור של סוני ולנובו ביחד.

 

מכשיריה של שיאומי כבשו את השוק בסערה מכשיריה של שיאומי כבשו את השוק בסערה

 

מכשיר ה-MI4 של שיאומי הפך לאחד מהסמארטפונים הנמכרים מאז הושק באוגוסט שעבר. על פי הערכה של IDC, החברה הצליחה לעבור את מכירותיהן של אפל וסמסונג שהשיקו מכשירים חדשים כגון האייפון 6 והגלקסי נוט 4 בתקופה המקבילה.

 

יותר אפל מאפל

 

משלוחי ה-MI4 הסתכמו בכ-17.3 מיליון מכשירים ברבעון השלישי, צמיחה של כ-211% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. כיום מחזיקה שיאומי בכ-5% מהשוק העולמי. החברה מנסה את כוחה גם בשוק התוכן ובשבוע שעבר הודיעה על השקעה של כמיליארד דולר במיזם בתחום הטלוויזיה שייקרא שיאומי TV.

 

השווקים הבאים בהם שיאומי רוצה לקבל דריסת רגל הם דרום מזרח אסיה (פיליפינים, תאילנד, אינדונזיה) ודרום אמריקה (ברזיל). "הם רוצים להיות יותר אפל מאפל", הסביר גורם המקורב לחברה ל-CNBC, "החברה מחקה את אפל בכך שהם רוצים לייצר אקוסיסטם שמשלב תוכנה, חומרה, שירותי תוכן וענן".

 

הבעיה עם הגישה של שיאומי היא שלחברה עדיין אין מערכת הפעלה מבית, מה שהופך אותה לתלויה בעולם התוכן מבוסס אנדרואיד של גוגל. בנוסף היא מתקשה להשיג את המזומנים אותם היא צריכה על מנת לגדול. שיאומי פנתה לאחרונה לכ-29 בנקים על מנת ללוות כמיליארד דולר עבור תוכניות ההתרחבות שלה בברזיל ואינדונזיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x