$
אינטרנט

שותפות מפתיעה: מיקרוסופט תסנכרן את אופיס עם דרופבוקס

שתי החברות הן יריבות בתחום האחסון בענן, אך צפויות לשתף פעולה. כלי עריכת מסמכים ומצגות ישולבו באתר דרופבוקס עצמו, ודרופבוקס תשיק בעתיד אפליקציה לווינדוס פון

ניצן סדן 13:0705.11.14

מיקרוסופט הכריזה הבוקר (ד') על שותפות מפתיעה עם דרופבוקס - מתחרה גדולה שלה בתחום שירותי האחסון בענן. במסגרת השותפות, יוכלו 200 מיליון משתמשי דרופבוקס לקבל גישה לחשבונות שלהם ישירות מתוך תוכנות אופיס השונות. בנוסף, משתמשי דרופבוקס גם יוכלו לפתוח קבצי אופיס כגון וורד ישירות דרך אפליקציית המובייל של דרופבוקס, ואף לערוך אותם דרכה.

 

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט צילום: בלומברג

 

בבלוג דרופבוקס הרשמי נכתב ששיתוף הפעולה יורחב בעתיד הקרוב: החברה צפויה לחבר את האתר שלה אל כלי העריכה של גרסת אופיס המקוונת, להשיק אפליקציה יעודית למערכת ההפעלה הסלולרית ווינדוס פון ועוד. עדיין לא ידוע אילו מהכלים והתכונות השונות של דרופבוקס ישולבו ב-OneDrive, שירות האחסון בענן המתחרה של מיקרוסופט, או כיצד שיתוף הפעולה ישפיע על אופיס 365.

 

מה עומד מאחורי שיתוף הפעולה? ככל הנראה, מיקרוסופט הבינה כי המתחרה הגדולה ביור של שירותי החברה, כגון OneDrive ואופיס, היא דווקא גוגל - עם שירות גוגל דרייב, וכל כלי העריכה המקוונים שלו הזמינים בחינם.  מיקרוסופט גם מנסה לקדם בכל פלטפורמה אפשרית את OneDrive ואת מערך שירותי הענן, כחלק מהאסטרטגיה הכללית שהתווה מנכ"ל החברה, סאטיה נאדלה, הממוקדת בענן ובמובייל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x