$
חדשות טכנולוגיה

המנכ"ל הצעיר בעולם: בן 13 גייס הון סיכון

שובחאם באנרג'י פיתח מדפסת ברייל מלגו שעולה 350 דולר בלבד. אינטל העניקה לו מאות אלפי דולרים על מנת שיוכל להמשיך ולפתח את הרעיון שלו ולמנף את החברה החדשה שלו

יוסי גורביץ והראל עילם 12:5505.11.14

שובחאם באנרג'י האמריקאי-הודי בן ה-13, מנכ"ל ומייסד Braigo Labs, הוא ככל הנראה האדם הצעיר יותר שקיבל אי פעם הון סיכון - הוא גייס מאות אלפי דולרים מזרוע ההשקעות של אינטל. הוא פיתח מדפסת ברייל המיועדת לעיוורים שעולה 350 דולר, שבריר מהעלויות של מדפסות ברייל כיום. 

הגיוס נסגר לפני כחודש, אז באנרג'י היה עדיין בן 12 בלבד - צעיר אפילו לפי הסטנדרטים של עמק הסיליקון. לפני כן, כל המימון לפרויקט שלו הגיע מההורים, שנתנו לו סכום של 35 אלף דולר ליצירת אב טיפוס ראשוני. אימו גם משמשת כנשיאת החברה. המדפסת תוארה כמורכבת מ"קוביות לגו הייטקיות", והיא משתמשת במעבד אדיסון החדש מבית אינטל, שגם שימש לאחרונה לפיתוח לא מעט מוצרים חדשניים.

 

 

שובחאם באנרג'י היה בן 12 בלבד שגייס מאות אלפי דולרים מאינטל שובחאם באנרג'י היה בן 12 בלבד שגייס מאות אלפי דולרים מאינטל צילום: רויטרס

 

נהוג לחשוב שאדם צריך להיות בעל נסיון כדי שמשקיעים יסכימו לתת לו כסף, אבל מסתבר שהכלל הזה לא תקף בעמק הסיליקון. שם, כידוע, אם עברת את גיל 30, אז גדלים הסיכויים שיסרבו לך, כי אתה לא מחובר לנוער. אבל עכשיו נשאלת השאלה האם ילד בן 13 הוא גם האדם הנכון לבנות צוות, לנהל אותו, ולהיות אחראי לא רק על הרעיון אלא גם על הביצוע.

 

באנרג'י אמר כי הוא נדהם ששמע שאינטל מוכנה להשקיע במיזם שלו, אבל הבהיר שמבחינתו, החברה שלו היא עדיין עיסוק שישקיע בו רק אחרי שעות הלימודים. בעוד שהמורים שלו מאשרים לו לפספס חלק מהשיעורים, הוא משלים את הפערים במהלך סוף השבוע.

 

באנרג'י הוא כמובן לא הדוגמה הידועה היחידה של ההערצה האדירה שיש בעמק הסיליקון ליזמים צעירים במיוחד. לפני כשנה וחצי יאהו רכשה את החברה של ניק ד'אנגלו בן 17 הדאז תמורת למעלה מ-30 מיליון דולר. ג'ון קוליסון, היזם הצעיר בן ה-16 ואחיו בן ה-19, מכרו את חברת התשלומים סטרייפ תמורת 5 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x