$
מכשירים ומדריכים

הזוכה בתחרות הפיתוח של אינטל: צמיד שהופך למזל"ט

Nixie הוא כלי טיס בעל מצלמה מתכווננת, שיוכל להמריא מידו של המשתמש, לצלם תמונות ולחזור ללא תכנות מיוחד. בתחרות השתתפו חברות שפיתחו מוצרים על בסיס מעבדי אדיסון החדשים של אינטל

הראל עילם 13:5104.11.14

אינטל הכריזה הבוקר (ג') על הזוכה בתחרות המחשוב הלביש הראשונה שלה: ניקסי (Nixie), מזל"ט עם מצלמה ולו עיצוב גמיש, שמאפשר לכרוך אותו על פרק היד. המפתחת קיבלה חצי מיליון דולר כפרס וניקסי יהפוך למוצר מסחרי.

במצב מנוחה, ניקסי נראה כמו חישוק. בעת פקודה, ארבע זרועות נחושת נפרסות מתוכו, כשבקצה כל אחת נמצא מנוע זעיר. ראש קבוצת המפתחים ג'לנה ג'וונביק אמרה כי ניקסי יכול לעבוד כמו בומרנג - להתנתק מהזרוע של המשתמש, להמריא, לצלם מספר תמונות ולחזור אל המשתמש במהירות, נוחות וללא צורך בתכנות מיוחד.

 


 

כאשר הוא יתחבר בחזרה לצמיד על זרוע המשתמש, הוא גם יסתנכרן עם הטלפון החכם ויעביר את כל התמונות שצילם. ניקסי גם יכול לעקוב אחרי המשתמש לאורך זמן ולצלם את הנעשה סביבו.

 

ניקסי במצב סגור ניקסי במצב סגור

 

"אנחנו משתמשים בתמונות על מנת לתפוס רגעים בחיינו" אמרה ג'וונביק, והסבירה כי היא רואה את ניקסי משמש בעיקר ספורטאי שטח ומטפסי הרים. היא השוותה את התוכנית האסטרטגית שלהם לחברת גופרו, כאשר החלה לשווק את מוצריה תחילה לקהל נישה של ספורטאי אקסטרים, ועם הזמן הגיעהלקהל הרחב. אין ספק שניקסי גם תשתלב בטרנד ה"דרוני" (dronie), צילום סלפי בעזרת מזל"טים.

  

ניקסי בטיסה ניקסי בטיסה

 

ממזל"טים ועד מוצרי בית חכם

 

התחרות נערכה בימים האחרונים בסן פרנסיסקו. מתוך 500 קבוצות נבחרו 10 מתמודדים סופיים מכל העולם שהגיעו לארצות הברית להתחרות על הפרס. כולם היו צריכים לפתח פתרון מחשוב לביש כלשהו, כל עוד הוא משתמש במעבד הזעיר החדש של אינטל - אדיסון, שהוא בגודל של בול דואר אבל בעל יכולות של מחשב לכל דבר. אינטל מתכוונת להשתמש באדיסון גם ברובוטים ומוצרי בית חכם. זהו רק חלק מהאסטרטגיה הכללית של אינטל, ששמה דגש לאחרונה בעיקר על שווקים אלטרנטיביים, מעבר למובייל ולמחשב האישי – כגון מחשוב לביש, אינטרנט הדברים, מכוניות חכמות, ועוד.

 

במקום השני זכתה קבוצת Open Bionics, שיצרה זרוע ביונית חלופית לקטועי גפיים שהיא ניתנת להדפסה במדפסת תלת ממד ועולה שבריר מהעלות של זרוע ביונית רובוטית מלאה. הפרס הכספי שלהם עמד על 200 אלף דולר. במקום השלישי, עם פרס בגובה מאה אלף דולר, ניתן למצוא את קבוצת ProGlove, שפיתחה צמיד קשיח עם כפפת עבודה הכוללים שורה של חיישנים המיועדים לפועלי בניין ויצור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x