שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

היעד הבא של יצרניות הטלפונים: מטענים מהירים במיוחד

HTC, סמסונג ומוטורולה שילבו במכשיריהן האחרונים מטענים שמסוגלים לטעון את הסוללות החזקות שלהם במהירות הגבוהה בעשרות אחוזים ממטען ממוצע. המטרה: להציג יתרון שימושיות בולט על פני האייפון 6 לדגמיו

ניצן סדן 08:4803.11.14
HTC ציידה את מכשיריה האחרונים במטען מיוחד שפיתחה ביחד עם קוואלקום. הוא נשען על טכנולוגיה שמכונה Rapid Charge 2.0 והרעיון מאחוריה פשוט: לאפשר לכם לטעון את סוללת הסמארטפון במהירות רבה.

המטען החדש יעיל במיוחד ומאפשר לנצל יותר מהסוללה מהר יותר – ולהשיג בכך טעינה מהירה יותר ב-40% החברה הטייוואנית היא לא הראשונה שמשיקה טכנולוגיה שכזו: סמסונג כללה מטען מהיר בגלקסי נוט 4 ומוטורולה – בדרויד טורבו, סמארטפון הדגל שפיתחה עבור ספקית הסלולר ורייזון. המכשיר האחרון הוא כנראה המוביל בתחום: הדרויד טורבו מסוגל להיטען ל-50% תוך פחות מעשרים דקות.

 

פאבלט הנוט 4, שצויד במטען מהיר במיוחד פאבלט הנוט 4, שצויד במטען מהיר במיוחד צילום: ניצן סדן

 

זמן הסוללה הוא נתון חשוב מאוד עבור יצרניות המובייל – ולא רק משום שהוא משפיע משמעותית על חוויית השימוש עבור הצרכן. מדובר באחד הנתונים בהם כל סמארטפוני העילית שמבוססים על אנדרואיד מביסים את האייפון 6 והאייפון 6 פלוס. על אף שמערכת ההפעלה של אפל יעילה יותר ממתחרותיה בכל הנוגע למשאבי מעבד, היא עדיין לא הדביקה אותן בזירת זמן הסוללה. לחלק ממכשירי אנדרואיד ו-ווינדוס פון יש סוללות חזקות שמספיקות ליומיים-שלושה של שימוש רצוף. אפל יכולה רק לחלום בינתיים על זמן סוללה שכזה.

 

ואולם, ככל שהסוללה חזקה יותר, היא צריכה יותר זמן טעינה. הרעיון של HTC, מוטורולה וסמסונג פשוט: להשתמש בטכנולוגיה זמינה כדי להציג יתרון מורגש בתחום שעדיין לא הוצב בחזית המפרט של המכשירים המתחרים, בראשן אפל.

 

יש להניח שטכנולוגיות הטעינה המהירה יגיעו בשנה הקרובה אל כל מכשירי הדגל למיניהם ובעתיד גם אל מכשירי הביניים והדגמים המוזלים, עם המשך הצמיחה בעוצמת הסוללות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x