$
מכשירים ומדריכים

סמסונג ואפל, מאחוריכן: שיאומי טיפסה למקום ה-3 במכירות

החברה הסינית עקפה את יריבתה מבית חואווי, הודות לחדירה מהירה לשווקי הודו וסינגפור. שיאומי השיגה מכירות של 19 מיליון טלפונים ברבעון האחרון ולא ממהרת לפלוש לאירופה וארה"ב

ניצן סדן 09:1229.10.14
חברת שיאומי הסינית עקפה את חואווי ומחזיקה במקום השלישי בעולם במכירות טלפונים חכמים. כך לפי דו"ח של חברת המחקר IHS iSuppli. לפי נתוני החברה, שיאומי מכרה כ-19 מיליון סמארטפונים ברבעון האחרון, בעוד חואווי מכרה 16.8 מיליון.

מדובר בשיא חדש עבור החברה הצעירה, שרק לפני שנתיים מכרה 5.7 מיליון טלפונים ברבעון הזמן המקביל. קצב הצמיחה של שיאומי מהיר מאוד ונובע מהשילוב בין מכשירים זולים אך איכותיים והתמקדות בשווקים מתפתחים במזרח הרחוק.

 

מכשירי שיאומי. נמכרים בעיקר ברשת מכשירי שיאומי. נמכרים בעיקר ברשת

 

החברה ממשיכה להציע את מוצריה במכירה ישירה באתרים יעודיים ולא משקיעה בשיווק סטנדרטי, מה שמצמצם עבורה עלויות תפעול ומאפשר לה להציג טלפונים זולים במיוחד. ברבעון האחרון התעצמה פעילותה בהודו, סינגפור והונג קונג, בעיקר בקטגוריית המכשירים הבסיסיים.

 

החברה שלטה בחודשים האחרונים גם בשוק הסיני ועקפה במכירות את חואווי, כשבעורפה נושפות שיאומי ולנובו. ואולם, החברה תתקשה לחדור לשווקים מערביים בשל האסטרטגיה שלה, שמתמקדת במכירות מהירות על בסיס אתרי מכירה מקומיים. בעתיד הקרוב צפויה שיאומי לפלוש גם לשווקי רוסיה, מקסיקו, ברזיל, תאילנד, מלזיה, אינדונזיה, טורקיה והפיליפינים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x