• תפריט
אינטרנט

יוטיוב תשיק בקרוב שירות מוזיקה בתשלום

כך אישרה מנכ"לית החברה. שירות המוזיקה שייקרא Music Key יעלה 10 דולר לחודש וצפוי להיות אפיק רווח עיקרי ליוטיוב - שעל אף היותה שירות הווידאו הפופולרי ברשת, מכניס לגוגל סכום צנוע יחסית

נמרוד צוק 16:3228.10.14
שירות המוזיקה בסטרימינג של יוטיוב, שנקרא Music Key, צפוי להגיע בקרוב למשתמשים - כך אישרה סוזן ווצ'יסקי, מנכ"לית יוטיוב, בראיון שנערך בכנס של אתר re/code. לדבריה, הוא נמצא בשלבי פיתוח אחרונים.
"זוהי הזדמנות גדולה בשבילנו, אני נדהמת מכמות המוזיקה שיש בידינו, ואת התוצאות תוכלו לראות בזמן הקרוב", אמרה, אך לא חשפה מועד השקה.

 

Music Key פועל בגרסת בטא פנימית מזה מספר חודשים, ועל פי דיווחים קודמים גוגל היתה קרובה להשיק אותו לציבור מספר פעמים, אבל המהלך התעכב בשל עימותים מול חברות תקליטים בנוגע להיקף התמלוגים ותנאי השימוש בחומרים. בנוסף, חלו עיכובים בהשקה בשל עזיבת בכירים בחברה שהיו מעורבים בפרויקט.

 

שירות Music Key. אפיק רווח פוטנציאלי חשוב שירות Music Key. אפיק רווח פוטנציאלי חשוב

 

יוטיוב הוא אחד הנכסים המשמעותיים של גוגל מבחינת היקף התכנים ומעורבות הגולשים. מיליארד איש נכנסים לשירות בכל חודש וצופים בכ-2,000 שעות של וידאו מדי דקה. בשנה האחרונה גוגל מחפשת דרכים נוספות להפוך את התנועה באתר להכנסות נוספות, לאחר שב-2014 הן הסתכמו ב-1.13 מיליארד דולר בלבד.

 

באוגוסט התגלו בפעם הראשונה פרטים נרחבים על Music Key, לאחר שמידע וצילומי מסך מהבטא דלפו לבלוג אנדרואיד פוליס. השירות אמור להתחרות באלו של ספוטיפיי, rdio, דיזר וביטס (שנרכשה על ידי אפל) ולהציע גישה ל-20 מיליון שירים ולחומרים מיוחדים נוספים תמורת 10 דולר בחודש. כפי הנראה תוצע גם אפשרות לקבל את השירות בגרסה חינמית שתכלול פרסומות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x