$
חדשות טכנולוגיה

מתנה מגוגל: תצלומי אוויר לארגונים ללא מטרת רווח

תצלומי אוויר מעודכנים הם משאב יקר שעמותות וגופים אחרים לא יכולים לקנות בכספם. לכן השיקה גוגל את מיזם Skybox for Good, במסגרתו יועברו תמונות ומידע גיאוגרפי לארגונים שפועלים להגנת הסביבה ולזכויות אדם

ניצן סדן 09:2827.10.14
ארגונים ללא מטרת רווח ניזונים מתרומות ולא פעם אין ביכולתם לרכוש מוצרים טכנולוגיים שחיוניים לעבודתם. אחד מהם הוא תצלומי אוויר שונים, עליהם ניתן להרכיב שכבות מידע ולעקוב אחר שינויים או להציג נתונים. לפי דיווח של TechCrunch, גוגל העניקה לארגונים שכאלה גישה למאגר תצלומי האוויר שלה בחינם.

מאגר תצלומי האוויר שייך לסקייבוקס, אחת החברות שפעילות בתחום ונרכשה בידי גוגל בשנה האחרונה בחצי מיליארד דולר.

 

תצלומי אוויר לשימוש עמותות תצלומי אוויר לשימוש עמותות

 

הגישה תוענק במסגרת מיזם SkyBox for Good, שנמצא כעת בשלב בטא. סקייבוקס פור גוד יהפוך למסד נתונים חופשי לארגונים ועמותות, שישלב תוצרים גולמיים (תצלומי אוויר ולוויין באיכות גבוהה) ומעובדים (שכבות מידע שמתבססות על הנתונים שבידי גוגל). הארגונים הראשונים שהצטרפו למיזם של גוגל פעילים בתחום החינוך, הגנת הסביבה ופינוי מוקשים נגד אדם.

 

כל התצלומים יועלו גם לשירות גוגל Maps, להנאת הציבור. התמונות הגולמיות של סקייבוקס הן באיכות ובפורמט שמתאים לשימוש העמותות, בניגוד לתצלומי האוויר של גוגל Maps, אשר נוחים לצפייה אך לא לעיבוד ולמחקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x