$
חדשות טכנולוגיה

שינוים בצמרת גוגל: האחראי על פיתוח אנדרואיד וכרום יתכנן את מוצרי החברה

סאנדר פיצ'אי, שהצטרף לענקית החיפוש לפני כעשור, מונה לסמנכ"ל בכיר לענייני מוצרים - ויהפוך בפועל לסגן הישיר של לארי פייג'

הראל עילם 18:1725.10.14
שינויים בצמרת גוגל: סאנדר פיצ'אי, האחראי על פיתוח אנדרואיד וכרום, מונה לסמנכ"ל בכיר לענייני מוצרים ויהיה אחראי על רוב מחלקות המוצרים השונות בחברה. בין השאר, הדבר כולל את מוצרי החיפוש, מפות, הרשת החברתית גוגל פלוס, כל תחומי התשתיות והמחקר בחברה, ג'ימייל, גוגל אפס, גוגל דוקס, תחום המסחר קמעונאי, כל קטגוריית הפרסומות ועוד. כך דיווח אתר Re/Code.

 

בפועל, הדבר יהפוך את פיצ'אי לסגן הישיר של לארי פייג', מנכ"ל החברה ולאחד מהאנשים החזקים והחשובים בגוגל. כל ששת הסמנכ"לים ומנהלי החטיבות שנופלים תחת תחומי האחריות החדשים של פיצ'אי, מלבד מנכ"לית יוטיוב סוז'ן ווצ'ויסקי, ידווחו ישירות אליו במקום לפייג'.

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פיצ'אי הצטרף לשורות גוגל רק לפני כעשור. ב-2012 הוא מונה להיות ראש כרום, ושנה לאחר מכן גם קיבל לידיו את אנדרואיד, אולי המוצר החשוב והמרכזי ביותר עבור עתידה של גוגל. אנדי רובין, ממציא אנדרואיד וראש החטיבה לפני כן, עבר לנהל את חטיבת הרובוטיקה העתידנית של החברה.

  

פייג' מפנה לעצמו זמן

 

השינוי הנרחב הזה צפוי לפנות לא מעט מזמנו של פייג', שאומנם ימשיך לתפקד כמנכ"ל בפועל אבל במקום זאת יתמקד "בתמונה הרחבה" לדבריו. לאחרונה, פייג' הביע עניין בהקמת מעבדות מחקר חדשות הידועות כ"גוגל Y" שיתמקדו בפתרון של בעיות חברתיות משמעותיות - כגון פיתוח שדות תעופה מסוג חדש. פייג' ציין בעבר כי הוא מעוניין שגוגל תתמודד עם בעיות גדולות יותר ושתחזור למקורות החדשניים שלה.

 

פייג' וברין בצעירותם פייג' וברין בצעירותם צילום: בלומברג

  

אפשר להניח כי פייג' מעוניין ללכת לכיוון שבחר סרגיי ברין, שותפו של פייג' שהקים יחד איתו את גוגל לפני קרוב לעשרים שנה, ב-1996. ברין כיום מנהל את מעבדות גוגל X של ענקית החיפוש, שמתמקדות בהמצאות חדשניות בתחום הטכנולוגיה וההנדסה, כגון מכוניות אוטומטיות, משקפי גוגל גלאס ועוד.

 

זהו לא השינוי היחידי בהנהלת גוגל החודש - לפני כשבוע פייג' מינה את אומיד קורדסטני, עובד ותיק בגוגל שהצטרף אליה בתחילת דרכה ב-1999, לסמנכ"ל הכספים בחברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x