שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

tsu: הרשת החברתית שתשלם לכם כדי לכתוב סטטוסים

החברה גייסה 7 מיליון דולר ופתחה את האתר שלה לשימוש. הממשק שלה מזכיר שילוב בין פייסבוק לטוויטר והמודל שלה חדשני במיוחד: ככל שתזכו ליותר שיתופים ותגובות כך תרוויחו יותר כסף

נמרוד צוק 13:4022.10.14

אחרי ello, עוד רשת חברתית חדשה מנסה להתחרות בפייסבוק עם מודל כלכלי אלטרנטיבי: tsu פתחה את שעריה לציבור אתמול (ג'), לאחר שגייסה 7 מיליון דולר, כשהיא מבטיחה לשתף את המשתמשים האקטיביים שיעלו תכנים חדשים ויביאו חברים בהכנסותיה מפרסום.

לצד ההשקעה, אותה מובילה קרן סנקוס קפיטל, הרשת החדשה זוכה לשיתוף פעולה מצד שורה של סלבס כראפר פיפטי סנט וכוכב ה-NBA כרמלו אנתוני.

 

פיד המשתמש של TSU פיד המשתמש של TSU

 

"הבעיה: שני מיליארד איש מביניהם יוצרים תכנים חברתיים ולא מקבלים בתמורה דבר. זהו התוכן שלכם, הקהל שלכם ואתם צריכים להיות הבעלים שלו. הפתרון: tsu מסירה את עצמה מתהליך הרישום ובכך מעניקה לכם את האפשרות לגייס את הקהל שלכם ללא הפרעה. אנחנו מציעים רשת חברתית שמחזירה את ההכנסות אליכם, זהו הדבר הנכון לעשות", נכתב בדפי ההסבר של האתר.

 

המודל הכלכלי של tsu, שהוקמה על ידי היזם סבסטיאן סובצ'אק ופועלת מניו יורק, מחלק את ההכנסות העתידיות מפרסום כך ש-90% מהן ילכו למשתמשים ורק 10% יישארו בידי החברה. הסכום שמועבר לכל משתמש מחושב בהתאם למספר הצפיות שהפוסטים שהוא מפרסם מייצר ולמספר התגובות של משתמשים אחרים לפוסט (המדד המכונה בענף הפרסום המקוון engagement).

 

עיצוב פייסבוקי וטוויטרי כאחד עיצוב פייסבוקי וטוויטרי כאחד

 

המודל בנוי כך במטרה לעודד משתמשים לצרף לרשת את החברים שלהם, כאשר כל חבר נוסף שתצרף לאתר יזכה אותך בעמלה קבועה גם על ההכנסות שמועברות אליו. מטרה מרכזית נוספת של יוצרי האתר היא סלבס שיכולים למשוך קהל גדול של משתמשים שעוקבים אחריהם, אבל כיום מתקשים להפוך את הפופולריות שלהם למקור הכנסה באתרים כמו פייסבוק או טוויטר.

 

למה לכתוב בחינם?

 

"הרשתות החברתיות הנוכחיות הן כמו תחנת רדיו שמשמיעה את השירים שכולם יוצרים ולא משלמת להם תמלוגים. זה דבר מאוד לא רגיל שכל המשתמשים המדהימים האלו מספקים בחינם את התוכן שלהם, שהוא בעל ערך עבורם, והפלטפורמה קוצרת את כל הרווחים", אמר סובצ'אק בראיון לאתר re/code.

 

ממשק המשתמש של tsu מזכיר שילוב בין פייסבוק לטוויטר, עם פיד מרכזי המציג את הפוסטים האחרונים ולצדו רשימת תגיות פופולריות. הבדל מרכזי אחד הוא המאזן הכספי של המשתמש, שמוצג במיקום בולט בסרגל העליון ומציג את יתרת המזומנים שהועברו אליו. ההרשמה פתוחה כעת לכל אבל דורשת כניסה דרך הדף של משתמש קיים - ניתן, למשל, להרשם דרך הדף של 50 סנט בכתובת tsu.co/50cent.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x