$
הייטק והון סיכון

אינטל ישראל מציעה לעובדי הייצור תוכנית פרישה מרצון

החברה תציע לעובדיה במפעלים בקריית גת ובירושלים משכורת של שנה עד שנתיים ומענקים שונים שעשויים להגיע למאות אלפי שקלים לעובד. התוכנית לא תשפיע על תוכניות הקמת מפעל השבבים החדש ב-2017

מאיר אורבך 16:1821.10.14

אינטל ישראל מציעה תוכנית פרישה מרצון לעובדי הייצור של החברה במפעליה בקרית גת ובירושלים. החברה מעסיקה כיום כ-2,500 עובדים בתחומי הייצור השונים של החברה במפעל המרכזי בקרית גת ובמפעל הקטן יותר בירושלים.

תוכנית הפרישה מרצון של אינטל היא חלק ממהלך כולל של אינטל העולמית להקטין את מצבת כח האדם של החברה. אין בשלב זה הערכות כמה עובדים ייענו להצעה, אך ל"כלכליסט" נודע שהצעה זו עברה שינויים לעומת תוכנית הפרישה מרצון ב-2013 לעובדי הפיתוח. כמו כן, נודע שהחברה תציע לעובדיה משכורת של כשנה עד שנתיים ומענקים שונים שעל פי הערכות יגיעו למאות אלפי שקלים לעובד.  

 

מולי אדן, נשיא אינטל ישראל מולי אדן, נשיא אינטל ישראל צילום: נמרוד גליקמן

 

אינטל מעסיקה כיום כ-9,800 עובדים בתחומי הייצור והפיתוח בישראל ונחשבת למעסיק הפרטי הגדול ביותר. ממשלת ישראל אישרה לאחרונה מענק של 1.05 מיליארד שקל על השקעה של 6 מיליארד דולר לצורך שדרוג המפעל שלה בקרית גת.

 

החברה מציעה לעובדים עד גיל 58 מענק שנע בין 12 ל-20 משכורות ,לעובדים בעלי ותק של מעל 12 שנה תשלום מלא של כל הבונוסים ל-2014 כאות לפיצויים שנצברו בקופות, זכאות למענקי מניות והקדמת הבשלת אופציות וחבילת ייעוץ קריירה - ליווי וסיוע במציאת עבודה.

 

לעובדים מגיל 58 ומעלה מציעה אינטל מענק של 3 חודשי משכורות נוספים, קצבת ביטוח רפואי בגובה של 40 אלף ש"ח וזכאות לחבילת ייעוץ פנסיוני וייעוץ מס בשווי של 5,000 ש"ח.

 

המפעל החדש יוקם כמתוכנן

 

לא נרשם כל שינוי בתוכניות אינטל להקים את המפעל החדש שייפתח בקרית גת ב-2017. המפעל החדש יעסיק 4,000 עובדים מתוכם כ-1,000 עובדים חדשים, כפי שאושר בהסכם עם ממשלת ישראל. המפעל החדש ייצר שבבים בארכיטקטורת 10 ננומטר, המעבדים המתקדמים ביותר של החברה. הם מתוכננים להניע את הדורות הבאים של הלפטופים והטאבלטים, בטכנולוגיה שתאפשר להגדיל משמעותית את זמן הסוללה ולשפר את הביצועים תוך צמצום ההתחממות המבנית.

 

מדובר אינטל נמסר בתגובה:"אינטל מציעה חבילות פרישה מרצון למספר קבוצות של עובדים בישראל. המהלך הנוכחי הוא מהלך שגרתי באינטל המתבצע ברחבי העולם מעת לעת".

 

בפברואר 2013 הוציאה החברה תוכנית דומה לעובדי הפיתוח בחברה שבה הציעו מענק בסכום של 3-4 משכורות, כ-120 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x