$
אינטרנט

בשולי הרשת

בואו, ילדים! דוקטור הו ילמד אתכם לתכנת!

משחק חדש שמפתחת ה-BBC יסייע לילדים ללמוד את יסודות כתיבת הקוד באמצעות הרפתקאות דוקטור הו, בדיבובו של פיטר קפאלדי. המשחק יושק במסגרת פרויקט תוכנות לילדים, שנועד לחשוף אותם לתכנות, טכנולוגיה והייטק

נמרוד צוק 16:4720.10.14
מיזמים שעוזרים ילדים ללמוד תכנות הפכו לטרנד פופולרי בשנתיים האחרונות, ועכשיו גם ה-BBC קופצת על העגלה עם פרויקט מעניין במיוחד - משחק לימודי שמתבסס על עולם הסדרה ד"ר הו (Doctor Who) ומנסה לגרום לצעירים לחבב את כתיבת הקוד.
המשחק, "The Doctor and the Dalek", מיועד לגילאי 6 עד 12 והוא דורש מהשחקן להגדיר סדרת פעולות ולתת לכל פעולה פרמטר מספרי כדי לשלוט בדמויות - גישה שאמורה להטמיע בקרב השחקנים את העקרונות אותם צריך להכיר כדי ללמוד שפות תכנות של ממש. השחקן, בתפקיד הד"ר, נדרש להוביל את הדאלק דרך שורה של חידות באמצעות הגדרת שרשרת הפעולות המתאימה לפתרון החידה, כאשר על כל מהלך נכון השחקן מקבל תגמול בדמות שיפור ביכולותיו של הדאלק.

 

הילד לומד לכתוב שורות פקודה בסיסיות, לשליטה בדאלק הילד לומד לכתוב שורות פקודה בסיסיות, לשליטה בדאלק

 

את דמותו של הדוקטור במשחק מדבב השחקן פיטר קפאלדי, הד"ר הנוכחי בסדרה, ועל התסריט אחראי פיל פורד, שכתב חלק מפרקי הסדרה ולקח חלק ביצירת משחקי הרפתקאות. העלילה עוקבת אחר הדוקטור ואחד הדאלקים שהציל במסעם להציל את היקום, וחלק ממנה מתרחש באיזורים של עולם הסדרה שטרם נראו על המסך.

 

המשחק יושק בהמשך השבוע. הוא יוצא בהמשך לחבילת תכנים לשיפור כישורי התכנות בקרב ילדים שהוציאה BBC בחודש שעבר. החבילה כללה מדריכים, חידונים, תוכנית לימודים על הגאונים של עולם המחשוב, תוכנית טלוויזיה על טכנולוגיה לילדים בשם "Technobabble" וסדרה לפעוטות בשם "Nina And The Neurons: Go Digital".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x