$
מכשירים ומדריכים

הראפר Will.i.am רוצה להתחרות באפל

הזמר והממציא המפורסם השיק בסוף השבוע האחרון שעון חכם חדש שמתחרה ישירות מול ה-iWatch. בניגוד לרוב המתחרים בשוק, שעון הפולס של אדמס מגיע עם כרטיס SIM המאפשר לו לבצע שיחות ולנווט ללא צורך בטלפון

עומר כביר 15:1619.10.14
הסטארט-אפ האמריקאי i.am+, של הראפר, השחקן והיזם הסדרתי וויליאם אדמס הידוע גם כ-Will.I.Am, נכנס לעולם המחשוב הלביש. במהלך סוף השבוע האחרון, החברה השיקה שעון חכם שצפוי להתחרות בשעונים חכמים של ענקיות טכנולוגיה מבוססות דוגמת אפל וסמסונג.

 

אדמס חשף את השעון, המכונה PULS, במהלך הכנס השנתי של חברת שירותי הענן סיילספורס - שהיא בין המשקיעות בחברה. לשעון עיצוב עם מסך מקומר והוא כולל גיגה-בייט של זיכרון פנימי ו-16 גיגה-בייט של שטח אחסון. ייחודו העיקרי בכך שמדובר במכשיר עצמאי ולא כזה שפועל בצוות לסמארטפון, תכונה שמבדלת אותו מ-iWatch של אפל ומרוב השעונים של סמסונג, מלבד גיר S החדש מבוסס מערכת ההפעלה טיזן.

  

לפולס כרטיס SIM משלו, המאפשר לו לבצע שיחות, לשלוח מיילים והודעות SMS או לגלוש ברשת ללא צורך בטלפון נפרד המספק את חיבור הרשת. בנוסף, לשעון החכם יש גם חיישן GPS, המאפשר ניווט מדויק, וחיבוריות מבוססת בלוטות' ו-Wi-Fi. הוא תומך בשליטה קולית וכיאה לשעון חכם כולל גם מד צעדים ויישומים לניטור מדדי כושר ובריאות.

 

Will.i.am - רוצה להתחרות ישירות מול אפל Will.i.am - רוצה להתחרות ישירות מול אפל צילום: בלומברג

 

“זה לא שעון בשום מובן", אמר אדמס. “לשעונים אין כרטיסי SIM. זאת תקשורת מסוג חדש". לדבריו, השעון פותח במשך שנתיים וחצי על ידי צוות של יותר מ-35 מהנדסים, וההשראה לפיתוחו התקבלה ממנכ"ל סיילספורס, מרק בניוף. השעון יושק בארה"ב ובבריטניה במהלך 2015, ומחירו טרם פורסם.

 

אדמס אומנם מוכר יותר הודות לפעילותו בעסקי המוסיקה וכחבר בלהקת בלאק אייד פיז, אבל יש עם זאת גם ניסיון משמעותי בעולם הטכנולוגיה: בעבר הוא כיהן כמנהל החדשנות היצירתית של אינטל והיה גם אחד המשקיעים הראשונים ב-Beats, שנרכשה על ידי אפל בכ-3 מיליארד דולר. השעון החכם הוא רק אחד מהמכשירים שמפתח הסטארט-אפ שלו, ביניהם מנשא גב שמכיל רמקול ניי ו ג'קט שמצויד בסוללה שיכולה לספק אנרגיה למכשירים ניידים כגון פולס למשך ארבעה ימים.

 

"אני לא עושה את זה בשביל הכסף", אמר אדמס, שהשקיע בסטארט-אפ שהקים 15 מיליון דולר מהונו הפרטי, בראיון ל-MSNBC. “אני עושה את זה כי יש לי חלל שאני צריך למלא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x