$
מכשירים ומדריכים

יצרנית מסך האפל Watch פשטה רגל, השקת השעונים תתעכב

החברה ציפתה שאפל תזמין ממנה מסכי ספיר יקרים גם למכשירי האייפון עצמם וביטול התוכנית גרם לה הפסדים קשים. לו היתה בוחרת במסכים אלה עבור האייפון 6 והאייפון 6 פלוס, הם היו עולים לצרכן כ-100 דולר יותר

נמרוד צוק 11:1107.10.14
חדשות רעות למי שכבר לא יכול לחכות לאפל ווטש: חברת "GT טכנולוגיות מתקדמות", שמבצעת עבור אפל את ציפוי מסכי השעונים בשכבת קריסטל הספיר שמשמשת להגנה על המסך מפגיעות ושריטות, הכריזה אתמול על פשיטת רגל. עדיין לא ברור מה יהיו השלכות המהלך על לוח זמנים של יצירת השעון לשוק, אבל על פי דיווח באתר gsmArena הוא צפוי להדחות מעט ולהגיע לשוק בכמות מוגבלת רק בתחילת פברואר.

מצבה הפיננסי של GT הורע בספטמבר לאחר שאפל חשפה את האייפון 6 והתברר כי החברה לא משתמשת בציפוי הספיר למסכי הסמארטפונים שלה, בניגוד לתחזיות מוקדמות. מנייתה צללה ב-35%, בהמשך לשנה קשה במהלכה הפסידה 127 מיליון דולר בשני הרבעונים הראשון, לאחר הכנסות של 80 מיליון דולר בלבד והוצאות רבות על הרחבת יכולותיה בתחום ציפוי המסכים.

 

שעון אפל ווטש. ההשקה צפויה להתעכב שעון אפל ווטש. ההשקה צפויה להתעכב צילום: apple.com

 

החברה, שפועלת מניו המפשייר ועוסקת בתחומים נוספים כגון ייצור מכונות לתעשיית הסיליקון וטכנולוגיות הקשורות בפאנלים סולריים, טענה בהודעה על פשיטת הרגל כי היא אינה מתכוונת להפסיק את פעילותה וכי מדובר בצעד שנועד לעזור לה להתארגן מחדש - תוך שימוש ברזרבות מזומנים של 85 מיליון דולר שמצויות בידיה. מניית החברה, עם זאת, צללה ב-90% לאחר הפרסום.

 

ספיר הוא החומר השקוף השני בחוזקו בטבע לאחר היהלום וככזה הוא אידיאלי להגנה על מסכים קטנים. הוא משמש כבר שנים רבות להגנה על שעוני יוקרה, ואפל השתמשה בו באייפון 5S לציפוי חיישן טביעת האצבע ועדשת המצלמה. דיווחים רבים שקדמו להשקת דגמי האייפון החדשים גרסו כי החברה החליטה להרחיב את השיימוש בו למסכי האייפון עצמם.

 

עם זאת, תחקיר של הטיים שפורסם לפני כחודש חשף כי הפרסומים הללו היו שגויים מיסודם, וכי החברה מעולם לא התכוונה לעשות בציפוי שימוש כזה, למרות שהוא אפשרי טכנולוגית, והעדיפה מלכתחילה את ציפוי גורילה גלאס הנפוץ משיקולים של עיצוב, תכנון, מחיר, הגנה טובה פחות במקרה של מסכים גדולים, בהירות התצוגה וחיי הסוללה. הוספת ציפוי כזה למכשירים היתה מייקרת אותם בכ-100 דולר לפחות, על פי התחקיר, שצופה כי אף יצרנית סמארטפונים לא תעשה בו שימוש כזה בעתיד הקרוב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x