$
הייטק והון סיכון

היזמת נעמה מורן מגייסת 2.5 מיליון דולר ל-Sourcery, סטארט-אפ לניהול מסעדות

את הסבב גייסה מורן מקבוצת צמרת של משקיעים מהעמק ובראשו ג'ו לונסדייל, ממייסדי חברת התוכנה פלאנטיר. מורן, נחשבת ליזמת הישראלית הראשונה בה השקיע פיטר תיל, מנכ"ל פייפאל לשעבר והמשקיע הראשון בפייסבוק

אסף גלעד 08:1606.10.14

היזמת הסדרתית נעמה מורן הפועלת מזה מספר שנים בעמק הסיליקון גייסה 2.5 מיליון דולר לסטארט-אפ החדש שהקימה, Sourcery, המפתח תוכנה למנהלי מסעדות ומסייע להם לנהל את העבודה אל מול הספקים.

 

את הסבב גייסה מורן מקבוצת צמרת של משקיעים מהעמק ובראשו ג'ו לונסדייל, ממייסדי חברת התוכנה פלאנטיר. בקבוצת המשקיעים נכללים גם סמנכ"ל הטכנולוגיות של יאמר, אדם פיסוני; סמנכ"ל הכספים לשעבר של אורקל, ג'ף אפשטיין; מייסד Postini, שינייה אקמיין; ומנהלי קרן BoxGroup, דיוויד טיש ואדם רוטנברג.  

 

Sourcery היא שירות מקוון מבוסס תוכנה המיועד למנהלי מסעדות במגוון מטלות ניהוליות: היא מאפשרת להם לנהל באופן דיגיטלי את ההזמנות מול ספקי המזון וציוד המטבח, בכלל זה לנהל את התשלומים ולאגור את החשבוניות ולהציגם בצורה חכמה וממוינת; היא מנתחת ומציגה באופן חכם את דפוסי המטבח כמו למשל: קצב הצריכה של המוצרים והמנות, דירוג המנות האהובות או השינוי במחירים לאורך תקופות שונות.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

שוק המסעדות נחשב לקשה ולא יציב, למרות שכבר הצמיח תחתיו את ענקית ההזמנות OpenTable שכבר שווה היום 2.4 מיליארד דולר. ועם זאת, מורן פונה לשוק סיטונאות המזון ששווה 220 מיליארד דולר בארה"ב ובקנדה, שוק שרובו עדיין אינו מקוון, ומבוסס במידה רבה גם היום על קטלוגים מודפסים, על הזמנות בטלפון, על עבודה עם מסעדות רבות במגוון אזורים. עבורם, שירות כמו סורסרי עשוי לפתוח הזדמנויות עסקיות כמו איתור מסעדות חדשות, אוטומציה של הזמנות והפחתת טעויות אנוש.

 

גם בעלי המסעדות יכולים להסתייע במערכת שתסייע להם לפעול מול שוק מבוזר שכולל ספקים רבים שגובים תשלום באמצעים שונים ומפיקים חשבוניות שונות ובטווחי זמנים שונים.

 

כיאה לחברה בעמק הסיליקון שלה, את הלקוחות הראשונים שלה איתרה מורן דווקא במטבחים של ענקיות הייטק מהאזור: בחברות כמו Airbnb, Dropbox ו- Palantir של לונסדייל, המושקע בחברה. בנוסף, מספר מסעדות משתמשות כבר בשירות, ואפילו שירות המשלוחים Munchery הפעיל באזור מפרץ סן פרנסיסקו וסיאטל. סורסרי מתכוונת להכנס לפעילות בניו יורק, לוס אנג'לס ופורטלנד.

 

מורן, בוגרת אוניברסיטת תל אביב וקורנל, נחשבת ליזמת הישראלית הראשונה בה השקיע פיטר תיל, מנכ"ל פייפאל לשעבר והמשקיע הראשון בפייסבוק. תיל הוא גם שותפו של לונסדייל להקמת פלאנטיר. בעשור האחרון הקימה מורן חברות כגון Hooja, בה השקיע תיל, Zappedy שנמכרה לגרופון, ואת Munera.

 

מורן ניהלה בהתנדבות גם את המיזם הפילנתרופי MediCrusie לתיירות בריאותית כחלק מפרויקט הערים הצפות SeaSteading, שבראשו עומדים תיל ופטרי פרידמן, נכדו של הכלכלן מילטון פרידמן. בשנת 2010 התראיינה מורן ל'כלכליסט' בנושא וסיפרה על מדיקרוז, ספינות שיציעו על סיפונן ניתוחים אורתופתדיים במחירים זולים ללא צורך בביטוח בריאות אמריקאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x