$
אפליקציות

האם הרובוטריקים יצילו את אנגרי בירדס?

רוביו, מפתחת סדרת המשחקים המצליחה, נאלצת לפטר 16% מעובדיה בשל צניחה מתמשכת ברווחים. בתוך כך, מתכננת החברה להשיק גרסת אנגרי בירדס שתהיה משחק אקשן שיתרחש בעולם התוכן של הרובוטריקים

הראל עילם 17:5105.10.14

מפתחת משחקי המובייל הפינית רוביו (Rovio) לא מצליחה להתרומם מהקרשים: החברה הודיעה במהלך סוף השבוע כי היא נאלצת לפטר 16% מכוח האדם שלה כחלק מצעדי ההתייעלות שלה. בסך הכל, כ-130 איש יעזבו את החברה.

ההכרזה מגיעה על רקע עזיבתו של מנכ"ל ומייסד החברה, מייקל הד וירידה של יותר ממחצית מהרווח התפעולי שלה במהלך 2013. החברה בנתה את עצמה על בסיס המותג המצליח Angry Birds, אבל בשנה האחרונה היקף ההכנסות מהמותג ירדו בצורה חדה. משחקי החברה כבר אינם מככבים בראש טבלת הורדות האפליקציות באף מערכת הפעלה. 

 

החברה ממשיכה לנסות ולחלוב את המותג בכל דרך אפשרית: בשבוע האחרון החברה חשפה סרטון חדש המציג את המשחק האחרון במותג, Angry Birds Transformers, משחק ארקייד המבוסס על סדרת הרובוטריקים הפופולרית.

 

 

החברה כבר יצרה משחקי אנגרי בירדס בעולמות תוכן מוכרים, ביניהם "מלחמת הכוכבים" וסדרת סרטי האנימציה "ריו". החברה גם יצרה משחקים בז'אנרים אחרים המבוססים על משחקי אנגרי בירדס, כגון משחק המירוצים GO ומשחק התפקידים Epic.

 

הציפור האדומה היא אופטימוס פריים הציפור האדומה היא אופטימוס פריים

 

משקיעים גם בקולנוע

 

הד, המנכ"ל היוצא, אמר כי החברה תמשיך להתמקד בפיתוח משחקים, מדיה ומוצרים שיווקיים. טרוק וטינן, אנליסט בתעשייה, אמר כי רוביו תתמקד יותר במסחור המותג שלה, בעוד מכירות המשחקים מצטמקות. מחצית מהכנסות החברה מגיעות ממכירת מוצרים שיווקים. בנוסף, החברה ממשיכה לעבוד על סרט האנימציה הקולנועי שלה. לפני כשבוע החברה הכריזה על חלק מהשחקנים שיספקו את קולם לסרט, וביניהם פיטר דינקלייג' מ"משחקי הכס", מיה רודולף, ביל היידר, ג'ייסון סודקיס, ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x