$
אינטרנט

רדיט: גייסנו 50 מיליון דולר, הגולשים יקבלו 10%

הנהלת האתר הפופולרי לא חשפה באיזה אופן יחולק הסכום בין מיליוני המשתמשים שלו. הסכום גויס בהובלת סם אלטמן, נשיא Y Combinator ובהשתתפות הקרנות סקויה ואנדריסן-הורוביץ. הסכום ישמש את החברה לפיתוח מוצרי מובייל, חנות מקוונת ועוד

נמרוד צוק 14:5201.10.14
אתר רדיט אישר הבוקר (רביעי) רשמית את הדיווחים על גיוס הון בהיקף של 50 מיליון דולר עליו דווח בתחילת החודש - והפתיע עם מהלך מאוד לא שגרתי: 10% מהסכום יחולק בין חברי קהילת המשתמשים באתר, בדרך שפרטיה טרם פורסמו.
"מזה זמן רב חיפשנו דרך להעניק לקהילת המשתמשים שלנו חלק מהבעלות על רדיט, מאחר ואלו התרומות שלכם לאתר שאפשרו לבסס ולחזק אותו. לאחר שדיברנו על הנושא הזה במשך שנים וניסינו למצוא פתרונות שונים שתמיד נתקלו במחסום משפטי או מעשי, מצאנו פתרון: המשקיעים בסבב הנוכחי יעניקו 10% מהשקעתם לקהילה, כתגמול על החלק המרכזי שלה בהצלחה של רדיט. עדיין לא סגרנו את כל הפרטים אבל אנחנו מלאי אמונה שזה יעבוד", כתב מנכ"ל רדיט אישאן וונג בפוסט שפורסם הבוקר באתר.

 

משקיעים בגולשים. פוסט שפרסם ביל גייטס ברדיט משקיעים בגולשים. פוסט שפרסם ביל גייטס ברדיט

 

המשקיע העיקרי בסבב הנוכחי הוא סם אלטמן, נשיא מאיץ הסטארט-אפים Y-Combinator, כשלצידו לקחו חלק בהובלת ההשקעה אלפרד לין מקרן סקויה קפיטל ומארק אנדריסן מאנדריסן-הורוביץ. לדברי מייסדי רדיט אלטמן הוא אחד המשתמשים הראשונים בשירות, שסייע להם בתחילת הדרך. בין המשקיעים הנוספים אפשר למצוא את פיטר ת'יל, השחקן ג'ארד לטו, הראפר סנופ דוג, המתכנת והיזם פול בוכהייט שפיתח את ג'ימייל, ג'סיקה ליווינסטון השותפה ב-Y-Combinator ואחרים.

 

חנות מתנות ותחזוקת שרתים

 

"מאז הקמת רדיט והיום פעלנו באמצעות תקציב מזערי. זה אפשר לנו להפוך ליעילים מאוד, אבל גם הגביל אותנו לעבודה על התכונות העיקריות בלבד וגרם למחסור תמידי בכוח אדם. אפילו לאחר גיוס העובדים האחרון, שהביא אותנו לצוות של יותר מ-60 איש, ראינו שיש הרבה יותר פיצ'רים שאנו רוצים להוסיף לאתר ממה שניתן לעשות בתנאים הללו בקצב סביר", הסביר וונג. "באמצעות המימון החדש נוכל לשכור מפתחים נוספים, להרחיב את צוות מנהלי הקהילות שלנו, לבנות כלים טובים יותר לניהול קהילות, לעבוד באופן צמוד יותר עם מפתחי צד ג' כדי לשפר את הנגישות שלנו ממובייל, לשפר את מוצר הפרסום שלנו, לבנות חנות וירטואלית למתנות, לשלם על התשתיות הטכנולוגיות שלנו וכל שאר ההוצאות שנדרשות כדי לתמוך בקהילת המשתמשים הגדולה שלנו", הסביר וונג.

 

רדיט הוא אחד האתרים המצליחים ברשת המהווה נקודת פריצה לממים וסיפורים חדשותיים רבים, האחרונה שבהם היא פרשת דליפת תמונות העירום הפרטיות שנגנבו ממכשירי הטלפון של סלבס רבים. לאתר, שעיקר מניותיו מוחזקות היום בידי Advance Publications, החברה האם של מו"לית המגזינים קונדה-נאסט, יש כ-133 מיליון גולשים בחודש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x