$
הייטק והון סיכון

דאטורמה גייסה 15 מיליון דולר מאריק שמידט וקרן מארקר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאופטימיזציה של קמפיינים ברשת. בעקבות השלמת סבב הגיוס, תשכור דאטורמה 20 עובדים בישראל. בסבב הגיוס השתתפה גם קרן סידר

מאיר אורבך 11:5730.09.14
דאטורמה הישראלית השלימה גיוס של 15 מיליון דולר בהובלת קרן Marker LLC ו-Innovation Endeavors של אריק שמידט. המשקיעה הקודמת הנוספת, קרן סידר, הצטרפה גם היא לסבב. ב-2013 גייסה החברה 3 מיליון דולר מסידר והקרן של אריק שמידט.

החברה פיתחה טכנולוגיה לאופטימיזציית קמפיינים פרסומיים, שמאפשרת לגורמי שיווק ופרסום לקבל תובנות מהירות על יעילות הקמפיין. בשיחה עם "כלכליסט" אמר רן שריג אחד ממייסדי החברה והמנכ"ל שלה: "מאז שהוצאנו את המוצר כמות הלקוחות שהצטרפו לחברה גדלה משמעותית. הצמיחה שלנו נובעת ממענה לצורך של קבלת מידע על כל הפרסומים שלהם בכל הערוצים האפשריים, לרבות ערוצים שבעבר אי אפשר היה למדוד אותם כמו פרסום חוצות וגם עיתונות ורדיו".

 

יובל שחר, שותף בקרן מארקר ואריק שמידט, מייסד Innovation Endeavors יובל שחר, שותף בקרן מארקר ואריק שמידט, מייסד Innovation Endeavors צילום: עמית שעל אוראל כהן

 

דאטורמה מעסיקה כיום 40 עובדים, מתוכם 25 בישראל ובכוונתה להכפיל את מספר העובדים בישראל בתקופה הקרובה. בישראל מחזיקה החברה את מרכז פיתוח שלה . הנהלת החברה יושבת בניו יורק . "נשתמש בגיוס כדי לפתוח משרדים נוספים בכל רחבי העולם. אנחנו רושמים הכנסות משמעותיות כיום מהפעילות שלנו וקרובים לרווחיות", אמר שריג.

 

"סוג זה של שירות פשוט לא היה זמין לאנשי שיווק לפני דאטורמה" אמר יובל שחר, שותף ב-Marker LLC. "זו הסיבה העיקרית מאחורי הצמיחה יוצאת הדופן של החברה. אנחנו נרגשים להיות חלק מהצוות בדאטורמה".

 

"אנו מאמינים כי השוק צריך תשתית טכנולוגית לקבלת החלטות שיווק טובות יותר״ , אמר דרור ברמן, שותף מייסד ב-Innovation Endeavors. ״דאטורמה מספקת אותה. זו הסיבה שעשרות סוכנויות ומאות מותגים הצטרפו לדאטורמה בשנה האחרונה. אנו צופים צמיחה גדולה עוד יותר כשעוד חברות ילמדו מה דאטורמה יכולה לעשות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x