$
חדשות טכנולוגיה

אינטל תשקיע 1.5 מיליארד דולר כדי לחדור לשוק הסיני

ענקית השבבים תרכוש 20% מחברת טסינגואה המחזיקה גם בספרידטרום קומיוניקיישנס על מנת להיכנס לשוק שבבי הניידים בסין

בלומברג 22:4026.09.14

אינטל נאבקת לחדור לשוק שבבי הניידים בסין, ולשם כך תשקיע 1.5 מיליארד דולר ברכישת נתח של חברת טסינגואה (Tsinghua Unigroup) המחזיקה בשתי מתכננות שבבים. מהלך זה נועד לזרז את חדירתה של אינטל לשוק המוביל הגדול בעולם. 

אינטל תחזיק ב-20% מהחברה, המחזיקה גם בספרידטרום קומיוניקיישנס (Spreadtrum Communications ) וב-RDA מיקרואלקטרוניקס (RDA Microelectronics ). כך הודיעה החברה בהצהרה רשמית. ספרדטרום תפתח מוצרים ביחד עם אינטל והם ישווקו ליצרניות מקומיות של טלפונים ניידים החל מהמחצית השנייה של 2015.

 

השקעה זו היא עוד צעד במאמציו של מנכ"ל אינטל בראין קרזניץ' להתניע מחדש את ניסיונותיה של אינטל להכניס את השבבים שלה למכשירים סלולאריים - שוק שכרגע נשלט על-ידי יריבתה קוואלקום. ההסכם הנוכחי של אינטל הוא השני עם חברה סינית שאינטל הצליחה להשיג במטרה להרחיב את השימוש במעבדים המיועדים למכשירים ניידים במדינה שבה ספקית סלולר אחת משרתת מספר מנויים גדול יותר מאוכלוסייתה של ארה"ב כולה.

 

"סין היא כעת שוק הצריכה הגדול בעולם למכשירי סמארטפון ויש בה את מספר המשתמשים באינטרנט הגדול בעולם. הסכמים אלו עם חברת טסינגואה יוניגרופ מחזקים היסטוריה בת 29 שנה של השקעות ופעילות בסין שרושמת אינטל", אמר קרזניץ' בהודעה הרשמית.

 

קבוצת האחזקות טסינגואה, המחזיקה ביוניגרופ, היא חברה ממשלתית הממומנת בידי אוניברסיטת טסינגואה. יוניגרופ רכשה את ספרדטרום בדצמבר השנה תמורת 1.7 מיליארד דולר והפכה את החברה לפרטית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x