$
חדשות טכנולוגיה

אמזון לא מוותרת: תגדיל את חטיבת החומרה שלה ב-27%

זאת על אף כישלון סמארטפון הפייר פון וטענות המשקיעים על הקצאת משאבים מוגזמת בתחום המכשירים; היעד הבא שלה יהיה מוצרי אינטרנט הדברים

שירות כלכליסט 16:2625.09.14
אמזון מתכוונת להגדיל את מספר העובדים בחטיבת החומרה הסודית שלה בעמק הסיליקון ב-27% לפחות בתוך חמש שנים. העובדים הנוספים יעזרו לחברה לבחון מוצרי אינטרנט הדברים, שיאפשרו הזמנת מוצרים הביתה בלחיצה.

התכניות, שפורטו במסמך ממשלתי שלא זכה לתהודה רבה, מצביעות על הכוונות של המנכ"ל ג'ף בזוס להמשיך ולהרחיב את אסטרטגיית החומרה של הקמעונאית המובילה בארה"ב, זאת על אף התגובה הפושרת בה התקבל הסמארטפון הראשון שלה, הפייר פון - והביקורת של חלק מהמשקיעים על כך שהחברה מוציאה יותר מדי על פרוייקטיים ניסיוניים.

 

כשל בשווקים. מכשיר הפייר פון כשל בשווקים. מכשיר הפייר פון

 

החטיבה, הקרויה מעבדה 126, היא שפיתחה את מכשיר הקינדל ומכשירים אלקטרוניים אחרים של החברה. היא מתכננת להעלות את מספר העובדים במשרה מלאה ל-3,757 עובדים עד 2019, כך לפי ההסדר שהושג עם מדינת קליפורניה ביוני, שמבטיח לאמזון הטבת מס של 1.2 מיליון דולר. לפי ההסדר עולה כי אמזון מתכוונת להשקיע בחטיבה 155 מיליון דולר. נכון לשנת 2013, החברה העסיקה 3,000 עובדים.

 

לפי הערכות גורמים המעורים בפעילות החטיבה, המכשירים הביתיים החכמים שמפתחים בחטיבה עשויים לפתוח חזית חדשה במלחמה של אמזון נגד גוגל ואפל. לפי אחד המקורבים, באמזון בוחנים כעת מכשיר מקוון שיותקן במטבח או בארונות ויאפשר ללקוחות להזמין מוצרים כמו אבקת כביסה בלחצת כפתור אחת. החטיבה מעוניינת לייצר גם מכשירים לבישים, אך לא ברור אם ומתי יגיעו לשוק.

 

"אנו נמשיך להמציא וליצור תכונות, שירותים ומוצרים חדשים", מסרה בתגובה הדוברת של אמזון קינלי פירסל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x