$
חדשות טכנולוגיה

העתיד של גוגל: חברה שבונה שדות תעופה

מייסד החברה לארי פייג' מקים מעבדות חדשות שייקראו גוגל Y ויתמקדו בפרויקטים טכנולוגיים שאפתניים לטווח ארוך. בין השאר, מתכננת החברה שדות תעופה יעילים במיוחד, ערים חכמות ומקוונות ואפילו טכניקות לריגול אחר אנשים

הראל עילם 16:5418.09.14

גוגל ממשיכה לחשוב על העתיד, ולהתרחב לשווקים חדשים עבורה: לפי אתר TheInformation, מייסד החברה לארי פייג' עובד במשך שנה להקמת מעבדות גוגל Y. בעוד שגוגל X - המנוהלות על ידי שותפו של פייג', סרגי ברין, עוסקות במחקרי טכנולוגיה מתקדמת, הם כולם קשורים למדע ישומי המבוסס על עקרונות ידועים.

פייג' רוצה שחוקרי גוגל Y יתמקדו בפיתוחים הרפתקניים במיוחד שעשויים להגיע ליישום רק בעוד עשרות שנים.

 

מעבדות גוגל X המסתוריות סיקרנו את כל תעשיית ההייטק וחוקריהן עובדים על פרויקטים כגון מעלית חלל, עדשות חכמות שמסוגלות להקרין מידע ישירות על העין, רכב ללא נהג, אינטליגנציה מלאכותית, מזל"טים שמסוגלים להעביר סחורות, פתרונות לאספקת אינטרנט לכל תושבי כדור הארץ ועוד.

 

עיצוב קונספט של עיר ניידת. האם זה הכיוון בו תבחר גוגל? עיצוב קונספט של עיר ניידת. האם זה הכיוון בו תבחר גוגל?

 

לעומתן, מעבדות גוגל Y צפויות לעבוד על פרויקטים כמו ערים חכמות עתידניות, שיטות חדשות למעקב אחר אנשים ברחבי העולם ברמת דיוק של סנטימטרים בודדים ואפילו שדות תעופה חכמים שיהיו סופר-יעילים. פייג' טען שמטוסים הם יעילים כמו מיזם היפר-לופ של אילון מאסק ויותר, אבל שדות התעופה עצמם הם שפוגעים ביעילות התחבורה.

 

פייג' רמז כי גוגל מתעתדת להקים שדה תעופה בעתיד כחלק מהתוכנית שלה. החברה כבר ניסתה בעבר לרכוש שדה תעופה ובונה כעת טרמינל משלה בשדה התעופה סן חוזה, קרוב למטה שלה. למען מטרה זו, פייג' פינה קומה שלמה במטה הענקי של החברה במאונטן ויו והעביר כמאה עובדים לתפקיד החדש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x