מכשירים

אפל צפויה לחשוף את האייפד הבא ב-21 באוקטובר

בעוד האייפון 6 והאייפון 6 פלוס שוברים שיאי מכירות והיצרניות בסין מתקשות לעמוד במכסות הייצור, עתידה אפל להציג יורש גם לטאבלט שלה. בנוסף, תושק רשמית הגרסה המלאה של OS X האחרונה, מערכת ההפעלה של מחשבי המק

נמרוד צוק 12:0318.09.14

האייפונים החדשים נחשפו רק לפני כשבוע - ועתה נודע כי גם אייפד חדש נמצא מעבר לפינה: לפי דיווח של הדיילי דוט, שמתבסס על מקורות המקורבים לנושא, האייפד הבא ייחשף באירוע ב-21 באוקטובר. אפל סירבה להגיב לדיווח.

אין יותר מדי מידע על המכשיר החדש בשלב זה, אך הוא צפוי להיות לכלול שיפורי ביצועים ומצלמה. בנוסף, הוא ככל הנראה יכלול סורק טביעות אצבע ותמיכה מובנית באפל פיי, שירות התשלום החדש של ענקית הטכנולוגיה. באירוע צפויה אפל להודיע על זמינותה של יוסמיטי, הגרסה האחרונה של OS X, מערכת ההפעלה של מחשבי המק - שהיתה בבטא מאז נחשפה באירוע המפתחים של החברה ביוני האחרון.

 

מכשיר האייפד אייר מכשיר האייפד אייר צילום: עמית שעל

 

בתוך כך, מתמודדת אפל עם קושי לספק את הדרישה למכשירים בקצב הרצוי: הקבלנית הראשית שלה, פוקסקון, פועלת להאצת קצב הייצור. החברה מייצרת מדי יום 400 אלף מכשירי אייפון 6 ו-140 אלף מכשירי אייפון 6 פלוס, על פי נתונים שמסרה לוול סטריט ג'ורנל - וזה עדיין לא מספיק כדי לענות על הביקוש.

 

החברה שוכרת בימים האחרונים עוד ועוד עובדי ייצור כדי לעמוד בדרישה, שיתגברו את 200 אלף העובדים שמתפעלים את קווי הייצור של האייפון ומוצריו הנלווים, כך דיווח אתמול העיתון ממקורות בפוקסקון.

 

פוקסקון הנה היצרנית היחידה של מכשירי האייפון 6 פלוס, בעלי המסך הגדול יותר של 5.5 אינץ', וזו שאחראית לייצור מרבית מכשירי האייפון 6. החברה מפעילה כ-100 קווי ייצור מסביב לשעון כדי לספק לאפל את המכשירים. במהלך השנתיים האחרונות, החברה היתה האחראית הבלעדית על ייצור האייפון 5S, כאשר את ייצור האייפון 5C העדיפה אפל להעביר לחברה טייוואנית אחרת, פגטרון.

 

חצי מהמסכים נזרקים לפח

 

ביום הראשון לאחר פתיחת ההזמנה המוקדמת, לפני שבוע, קיבלה אפל לטענתה מספר שיא של הזמנות מוקדמות, דבר שהוביל לדחיית מועד האספקה של מכשירי האייפון 6 פלוס לבין חודש לחודש וחצי ממועד תחילת המכירה, שיחול מחר (שישי ה-19 בספטמבר). החברה הצליחה לקצר את מועד ההמתנה לשלושה עד ארבעה שבועות, אבל ההמתנה לאייפון 6 התארכה כעת לשבוע עד 10 ימים.

 

הגורם העיקרי לקושי באספקת האייפון 6 פלוס הוא המסך הגדול - טכנולוגיית הייצור הנוכחית של מסכי ה-5.5 אינץ' מאלצת את היצרניות לזרוק 50%-60% מכלל המסכים, שיוצאים מקו הייצור עם פגמים, כאשר במסכי ה-4.7 אינץ' של האייפון 6 מדובר על 15% בלבד שאינם שמישים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x