$
חדשות טכנולוגיה

iOS 8 תהיה זמינה להורדה הערב - אבל אל תמהרו לשדרג

בעלי אייפון 4S ומעלה ואייפד 2 ומעלה יוכלו להוריד את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, שכוללת חידושים רבים ואף הכתבה בעברית. ואולם, עדיף לחכות כמה ימים כדי לוודא שאין באגים וליהנות ממהירות הורדה גבוהה יותר

ניצן סדן 18:3017.09.14

אפל תפיץ היום את הגרסה האחרונה של iOS, מערכת ההפעלה של מכשירי האייפון והאייפד. העדכן יהיה זמין למשתמשים בכל העולם החל מ-20:00, זמן ישראל. הגרסה החדשה כוללת מספר תכונות בולטות חדשות ושיפורי ממשק וביצועים. iOS 8 תומכת במכשירי אייפון 4S ומעלה ואייפד 2 ומעלה.

 

מה חדש ב-iOS 8?

 

מרכז ההתראות של מערכת ההפעלה עבר מתיחת פנים חשובה. הוא יכלול התראות אינטראקטיביות שמאפשרות להשיב למייל, לבצע פעולות בלוח השנה ועוד. מרכז ההתראות גם יתמוך במעין ווידג'טים שיציגו מידע מאפליקציות - תכונה שזמינה למפתחים ויש להניח שהגרסאות הבאות של אפליקציות מובילות יכללו אותה. בניגוד לגרסאות קודמות, גרסה זו תכלול רכיב הכתבה קולית שתומך בעברית.

 

אפליקציית הבריאות החדשה של אפל אפליקציית הבריאות החדשה של אפל

 

לחיצה כפולה על כפתור הבית תציג רשימה של אנשי קשר איתם אתם מרבים לשוחח או להתכתב. בנוסף, שודרגה המקלדת בתכונת חיזוי כתב משופרת באנגלית ויתאפשר שילוב אפליקציות מקלדת - ויישום ההודעות יאפשר שיתוף מיקום ושליחת הודעות קוליות מוקלטות. 

 

מערכת ההפעלה תכלול גם מרכז בריאות וכושר שנקרא Health ומרכז במקום את המידע הבריאותי שאוספים אפליקציות ומכשירים כמו צמידי כושר. האפליקציה גם מסוגלת לנטר את מדדי הבריאות של המשתמש, ובשיתוף עם ארגון המחקר הרפואי מאיו ליצור קשר עם בית החולים במקרה שיש מדדים מעוררי דאגה ולקשר בין החולה לרופא. מדובר בתכונה שזמינה, בשלב זה, רק בארצות הברית. תכונות מעניינות נוספות הן שיפור ליכולות ממשק המצלמה שיכלול תזמון צילומים ובמכשירי אייפון 5S  - גם תכונת צילום טיים לאפס משופרת, להאצת סרטוני וידאו. את רשימת השדרוגים הבולטים סוגרת סירי, הסייעת הדיגיטלית, שמסונכרנת עם אפליקציית שזאם ותוכל לזהות שירים.  

 

האם לשדרג כבר הערב?

 

במילה אחת, לא; ראשית, הגרסה החדשה היא זכתה לעניין רב במיוחד בקרב המשתמשים, שצפויים להסתער ולהוריד אותה - מה שעשוי לגרור מהירות הורדה איטית ומתסכלת בשל עומס רב על שרתי אפל. שנית, רבות מהשקות הגרסאות החדשות של מערכות ההפעלה מבית אפל מלוות בתלונות רמות של גולשים, אשר גילו שהגרסה החדשה כוללת באגים משונים - במיוחד כשמדובר במכשירים ישנים יחסית.

 

אמנם אפל משפרת את מערכת ההפעלה שלה מגרסה לגרסה ועושה אותה ליציבה יותר, אך המלצת "כלכליסט" היא להמתין מספר ימים ולראות אם מופיעים דיווחים על באגים ותקלות. עבור מי שבכל זאת רוצה לשדרג, אנו ממליצים בחום לגבות את המכשיר בשירות iCloud, כדי להימנע מאבדן תוכן במקרה של באג קריטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x