$
חדשות טכנולוגיה

האם שעון אפל יפגע בפרטיות המשתמשים?

ג'ורג' ג'ספן, התובע הכללי של מדינת קונטיקט, דורש להיפגש עם טים קוק ולשמוע ממנו מה תעשה החברה כדי למנוע דליפת מידע על בריאות משתמשי השעון. ג'ספן הצליח בעבר להוביל לשינויים במדיניות הפרטיות של גוגל

נמרוד צוק 12:3316.09.14

התובע הכללי של מדינת קוניטקט בארה"ב מוטרד מפגיעה בפרטיות משתמשי האפל ווטש - ואף ביקש להיפגש עם טים קוק כדי לדון בנושא. כך פרסמה אמש (ב') סוכנות בלומברג.

התובע, ג'ורג' ג'ספן, מעוניין לדעת האם אפל מתכננת לאחסן מידע פרטי של משתמשי השעון, כולל מידע הרלוונטי לנושאים רפואיים, על גבי השעון או בשרותי הענן שלה, וכיצד היא מתכננת להגן עליו מפני פריצות ודליפות. אחת הסיבות העיקריות לחששות שהביע התובע היא פרשת הדליפה של תמונות העירום שנגנבו מחשבונות ה-iCould של כוכבות קולנוע ודוגמניות כמו קייט אפטון וג'ניפר לורנס.

 

השעון החכם של אפל השעון החכם של אפל צילום: apple.com

 

ג'ספן דורש לשמוע מקוק הסברים גם בנוגע למדיניות החברה בנוגע לשמירה על פרטיות המשתמשים באפליקציות מצד ג', והאם בכוונת החברה לדחות אפליקציות שיציעו חוות דעת רפואית או המלצות לטיפול מבלי שזכו לאישור הרשויות המוסמכות.

 

"כשמוצר חדש יוצא עולות באופן טבעי שאלות בנושאים שונים, כולל פרטיות. בירור הסוגיות הללו מראש ויצירת דיאלוג פרו-אקטיבי עוד לפני שהמוצר מגיע לשוק הוא צעד מועיל לשני הצדדים", אמר ג'ספן.

 

המעורבות של תובעים כלליים בפעילות של חברות טכנולוגיה בארה"ב כבר הביאה לשורה של שינויים במדיניות החברות - בעקבות פגישה עם ג'ספן בשנה שעברה, למשל, החליטו בגוגל על מדיניות קשוחה יותר לאישור אפליקציות לגוגל גלאס, עוד לפני שהמוצר הופץ לציבור הרחב.

 

האם למהר ולקנות?

 

השעון החכם של אפל, שנחשף בשבוע שעבר באירוע השנתי של החברה בקופרטינו לצד דגמי האייפון החדשים, צפוי לצאת לשוק רק בשנה הבאה, במחיר 349 דולר. הוא יציע יכולות בתחום ניטור הכושר והבריאות, כגון מעקב ושיתוף אחר קצב הלב של המשתמש, אבל החברה טרם פרסמה מידע מפורט על האפליקציות שהוא יריץ.

 

לא רק נושא הפרטיות עשוי להטריד את הקונים הפוטנציאליים של השעון - מדובר, אחרי הכל, בדור הראשון של מוצר חדש, שעלול לסבול עדיין ממחלות ילדות. באתר Arstechnica נזכרו במגבלות של האייפד הראשון, האייפוד הראשון והאייפד מיני הראשון וההמלצה שלהם, עוד לפני שבחנו גרסה מתפקדת של המכשיר היא - חכו לפחות לדור השני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x