$
מכשירים ומדריכים

אנדרואיד One: גוגל-פון לעולם השלישי במאה דולר

החברה חשפה סדרת מכשירים חדשה אשר מיועדת לשווקים מתפתחים ויושקו בתחילה בהודו. בשלב זה המכשירים מפותחים בידי יצרניות מקומיות, אך בעתיד הקרוב ייחשפו מכשירי אנדרואיד One גם על ידי אייסר, אסוס, HTC, לנובו ופנסוניק

ניצן סדן 15:1715.09.14
גוגל חשפה רשמית את אנדרואיד One, סטנדרט עיצוב חדש לסמארטפוני אנדרואיד מוזלים. הטלפונים הראשונים יושקו בהודו, מתוצרת חברות כמיקרומקס, ספייס וקרבון.
חברות נוספות כלנובו, HTC, אייסר, אסוס ופנסוניק צפויות אף הן להשיק טלפונים בסדרה. חברות רבות מוכרות סמארטפונים פשוטים בשווקים מתפתחים - ועתה ייהנו מהמיתוג של גוגל בקידום מכשיריהן.

 

מכשיר אנדואיד One, מתוך מצגת גוגל מכשיר אנדואיד One, מתוך מצגת גוגל

 

למכשירים הראשונים יהיו מסכי 4.5 אינץ', מצלמות אחוריות של 5 מגה-פיקסל וקדמיות של 2 מגה-פיקסל, מעבדי מדיה טק בעלי ארבע ליבות במהירות 1.3 גיגה-הרץ וגיגה-בייט של זיכרון פעולה. הם יימכרו ב-6,399 רופי, שהם 105 דולר. חבילת התוכנה של הטלפונים תכלול גרסה מיוחדת של יוטיוב ובה תכונת הורדת סרטונים מובנית, אפליקציית מגזינים שתכלול תכני מו"לים מהודו ועוד.

 

מכשירי אנדרואיד One מכשירי אנדרואיד One

 

לפי דיווח של אתר The Verge, לאחר חדירה לשוק ההודי, יושקו מכשירי אנדרואיד One גם בפקיסטן, באינדונזיה, בסרי לנקה, בבנגלדש ובנפאל – ככל הנראה שעד סוף השנה.

 

 

מה לגוגל ולהודו?

 

מכשירי אנדרואיד אמנם שולטים ביד רמה בשווקים המתפתחים (כמו גם בכל יתר עולם הסלולר), אך החברה שואפת להדגיש בפני המשתמשים את שירותיה המקוונים למיניהם, כדי לפתח אפשרויות רווח באותם שווקים. רבות מיצרניות האנדרואיד מוכרות גרסאות מתואמות של מערכת ההפעלה, בהן מוצגות חנויות מקוונות אחרות (למעט גוגל פליי, חנות האפליקציות הפופולרית).

 

גוגל, מצידה, תכניס את מכשירי אנדרואיד One למעגל העדכונים המהיר של מכשירי נקסוס. סיבה נוספת למהלך היא לחסום את חדירתם של סמארטפונים מיקרוסופט, אשר פונים אף הם לשווקים מתפתחים וזוכים לקצב מכירות מרשים בחלקם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x