$
חדשות טכנולוגיה

זה זמן התפוח: נחשף השעון החכם Apple Watch

הוא כולל ממשק ייחודי מבוסס סיבוב ומספר עיצובים, ביניהם ציפוי זהב 18 קראט. לצידו, שני האייפונים החדשים - האייפון 6 והאייפון 6 פלוס, הם בגדלי 4.7 אינץ' ו-5.5 אינץ'. בנוסף, חשפה אפל שירות תשלום סלולרי מבוסס NFC

עומר כביר 22:1609.09.14

 

21:43 - להקת U2 עולה על הבמה, תם הטקס.

 

21:39 - כמה עולה התענוג? 349 דולר, לא זול בכלל. יהיה זמין מתחילת 2015. מה, אף מילה על זמן סוללה? טכנולוגיית חיבור לאייפון? (כנראה בלוטות').

 

21:38 - קוק: "אפל ווטש הצריך חדשנות עמוקה. זה שעון מדויק עם יכולות מרשימות ודרך אינטימית וחדשנית לתקשר ישירות מהיד, מכשיר כושר מקיף והרבה יותר. אני משתשמש בשלי כדי לשלוט באפל TV, עובדים בחברה משתמשים בו כצג למצלמת האייפון ורשימת התכונות מרשימה מאוד. השעון יתמוך גם באפל פיי, כך שניתן יהיה לשלם בעזרתו, אפילו בלי להוציא את הטלפון מהכיס.

 

כצפוי, האפל ווטש עובד רק עם האייפון, ויתמוך בכל דגמי האייפון החל מ-5 ומעלה. לדברי קוק, כמעט 200 מיליון אנשים כבר יכולים להשתמש בשעון החכם.

 

21:36 - אפליקציה מובנית אחרת מספקת ניטור אקטיבי של פעילות כושר ייעודית ומציגה מדדים שונים שקשורים אליה. השעון גם מספק תזכורות לביצוע פעילויות שונות, והמדדים שנקבעים הינה מותאמים אישית ואמורים להיות בני השגה.

 

21:35 - לאפל ווטש יש שתי אפליקציות בנושא - אחת לניטור מדדים לאורך היום ושנייה לקביעת יעדים לפעילויות כושר שונות ובניית אימונים. השעון יכול למדוד שריפת קלוריות ואפליקציית הכושר מאפשרת לנהל מדדים כמו מספר קלוריות שנשרפו או פעילויות שבוצעו במשך זמן מסוים, כמו הליכה.

 

21:32 - חברת BMW יצרה אפליקציה שמאפשרת לקבל הוראות הגעה לרכב וחברות אחרות יצרו אפליקציות שליטה במכשירים ביתיים. לינץ' מסיים דמו מרשים ומרגש, אך כזה שמתיר שאלות פתוחות.

 

קוק: "זה מדהים מה אפשר לעשות עם היד. ואני רוצה לדבר על עוד תחום אחד - בריאות וכושר. אפל בונה מוצרים שמעשירים חיים של אנשים, ואנחנו לוקחים את זה לרמה חדשה לגמרי עם האפל ווטש. אם אתם רוצים להיות פעילים יותר, לנטר את מה שאתם עושים במהלך היום או אם אתם מתעמלים בקביעות - אפל ווטש יעזור לכם לחיות חיים טובים יותר".

 

 צילום: apple.com

 

21:30 - כמובן שהשעון פתוח למפתחים חיצוניים, שיכולים ליצור אפליקציות וסוגי התראות שונות. למשל, כאלו שמשלבות את אייקון האפליקציה, משלבות תמונות או כוללות פעילויות מסויומות. וכמובן, ניתן ליצור אפליקציות יעודיות למכשיר. אמריקן איירליינס, למשל, יצרה אפליקציה שמאפשרת לבצע צ'ק אין באמצעות השעון.

 

21:28 - יישום המפות מציג, כמובן, את מיקום המשמש והקראון משמש לביצוע זום לחיצה חזקה על המכשיר מאפשרת לבצע חיפוש קולי או לגשת למקומות שמורים, לקבל הוראות הליכה או נהיגה ליעד. בזמן ההליכה, השעון יתריע על פנייה צפויה באמצעות נגיעה קלה ביד בעלת דפוסג שונה לפניה ימינה או שמאלה.

 

 צילום: apple.com

 

תכונה בשם digital Touch מאפשרת לגשת לרשימת אנשי הקשר המועדפים ולסמס או להתקשר אליהם. בנוסף אם לחברים יש שעון, ניתן לשלוח להם הודעות בדמות איורים קטנים וצבעוניים ואפילו מחוות טפיחה. עוד אפשרות היא לשלוח לחברים את הדופק שלכם.

 

21:24 - יישום התמונות מתופעל באמצעות גלילה של הקראון לביצוע זום ומחוות סוויפ למעבר בין תמונות. התמונות מסונכרנות מהאייפון או מהאייפד.

 

21:23 - קיבלתם הודעת SMS? מערכת ההפעלה יודעת לנתח את ההודעה ולהציע אופציות לתשובה מהירה. כן ניתן לשלוח אימוג'י, להקליט תשובה קולית או להכתיב הודעת תגובה. בנוסף, גם סירי מוטמעת בשעון החכם ומופעלת בלחיצה ארוכה על הקראון.

 

עיצובי שעון אפל עיצובי שעון אפל צילום: apple.com

 

21:22 - השעון יכול להעביר התרעות באמצעות טפיחה קלה על היד. הרמת השעון תציג את ההתרעה אוטומטית מבלי צורך לגעת במכשיר.

 

21:21 - תצוגת שעון נחמדה במיוחד מאפשרת לראות את המיקום הנוכחי של כוכבי הלכת במערכת השמש. סווייפ מתחת לתצוגת השעון מאפשר לראות מידע מאפליקציות שונות כמו יומן פגישות, מיקום, מזג אוויר, נגן מדיה ועוד - כולן בהתאמה אישית בהתאם לרצון המשתמש.

 

ממשק השליטה של Apple Watch ממשק השליטה של Apple Watch צילום: apple.com

 

21:19 - לינץ: "חשבנו הרבה על איך להציג את האפליקציות השונות. אנחנו עושים את זה באמצעות הדיגיטל קראון. לחיצה עליו מציגה את כל אפליקציות המכשיר, שמופיעות בתצורה של קבוצה ועם אייקון בלבד, בלי שם. אפליקציה מופעלת באמצעות נגיעה באייקון.

 

באפליקציית השעון יש מגוון עיצובים שניתנים להתאמה כמו שינוי צבע באמצעות לחיצה חזקה על המכשיר וגלילה עם הקראון.

 

21:16 - הקהל נרגש, ובצדק. יש תחושה שאפל עשתה משהו שהמתחרות עדיין לא הצליחו: להציג שעון חכם שהוא גם מתקדם ווגם מוצר אופנתי ושיקי.

קוק חוזר לבמה ומציג את קווין לינץ' שידגים את תכונות השעון השונות.

 

21:14 - השעון מגיע בשני גדלים ובשלושה סוגי עיצובים: סטנדרטי, ספורטיבי ודגם בציפוי זהב 18 קראט.

 

21:12 - בגב המכשיר יש ארבעה חיישנים שמשמים לניטור דופק, לב ומדדים אחרים. המטען מתחבר לגב השעון אלחוטית. לתצוגת השעון בחרה אפל עשרות עיצובים שיכול המשתמש להגדיר. לשעון עצמו יש שש רצועות שונות - החל מרצועות גומי לספורט, ועד רצועות דמויות עור אלגנטיות.

 

 צילום: apple.com

 

21:10 - כפתור מתחת לקראון מאפשר, בלחיצה עליו, לראות את אנשי הקשר ולתקשר איתם. מסך המגע מזהה את עוצמת הלחיצה. מאפשר לבצע פעולות שונות בהתאם לעוצמה שבה נוגעים במסך - פיתוח ממשק חריף במיוחד.

 

21:09 - השעון נראה אלגנטי יותר משעונים חכמים קייימים, אבל עדיין כמו שעון חכם יותר מאשר שעון רגיל. השעון מפעיל את התצוגה אוטומטית כשהמשתמש מרים את היד. אייב עובר במהירות על תכונות שונות של השעון וקשה מאוד לעוקב אחריהן. 

 

21:06 - הכפתור משמש לגלילה בתוך יישומים ולחיצה עליו מחזירה את המשתמש למסך הבית "לא חשבנו רק על התפעול, אלא גם על המראה". קוק מציג סרטון בכיכובו של ג'וני אייב, שמסביר את עקרונות העיצוב מאחורי המכשיר.

 

21:04 - "לאפל ווטש נדרשה חשיבה עמוקה והיא הביאה לחדשנות מדהימה. אחת מהן היא ממשק המשתמש".

 

"עם כל מוצר חדש של אפל, יצרנו גם פריצת דרך בממשמק המשתמש. במק זה היה העכבר, באייפון מסך המגע. באפל ווטש לא לקחנו את האייפון וצימקנו את ממשק המשתמש. התצוגה קטנה מדי. אי אפשר לבצע מחוות כמו צביטה לזום. זה מסתיר את התוכן ופשוט לא עובד".

 

אז הוספנו יכולות שליטה באמצעות כפתור שנראה על השעון מזה עשורים - בכפתור כיוון השעה בשעון (אפל קוראת לזה Digital Crown).

 

 צילום: apple.com

 

21:03 - "האפל ווטש הוא המכשיר האישי הטוב ביותר שיצרנו. רצינו לעשות את השעון הטוב בעולם, הוא מדויק עד ל-15 מילי-שניות. הוא בעל יכולות התאמה אישית מגוונת, ויצרנו דרכים אינטימיות חדשות להתחבר ולתקשר ישירות מהיד, והוא עובד צורה מושלמת עם האייפון וגם מכשיר בריאות וכושר מקיף".

 

21:00 - העיצוב נראה מרשים מאוד. השעון מרובע ודומה בעיצוב יותר לשעון רגיל מאשר לשעון חכם, נראה שהוא מגיע במגוון צבעים ועם רצועות שונות. שמו הרשמי: Apple Watch.

 

 צילום: apple.com

 

קוק נכנס עם שעון על היד, והקהל עומד על רגליו ומשתולל. התרועות נמשכות כבר כמה דקות. כשג'ובס הציג את האייפד לא היתה התלהבות שכזו.

 

20:57 - "אנחנו אוהבים ליצור מוצרים נהדרים שמעשירים אנשים ומאפשרים למשתמשים לעשות דברים שלא דמיינו. עבדנו על זה מאוד קשה. אנחנו אוהבים להפוך את הטכנולוגיה להרבה יותר אישית. היום מתחיל פרק חדש בסיפור של אפל".

 

סרטון דרמטי מתנגן והתחזיות היו נכונות: אפל חושפת שעון חכם.

 

20:56 - קוק חוזר לבמה ושולף את שורת המחץ: "עדיין לא סיימנו, יש לנו עוד דבר אחד". הקהל משתולל. אפל לא עשתה "עוד דבר אחד" כבר שנים

 

 צילום: apple.com

 

20:55 - ניתן יהיה להשתמש בשירות אפל פיי כדי לבצע קניות מוצרים באפליקציות תומכות, מבלי להזין את פרטי המשתמש. בין האפליקציות שתומכות כבר: טארגט, גרופון ואובר. באובר אפשר יהיה להזמין נסיעות ולשלם עם אפל פיי מבלי ליצור חשבון משתמש. באמצעות אפליקציית אופן טייבל אפשר יהיה גם לשלם במסעדות נבחרות

מפתחים שירצו בכך יוכלו להשתמש בשירות באמצעות כלי API. השירות יושק בארה"ב באוקטובר, רק לבעלי האייפונים החדשים, ובחברה פועלים להביא אותו למדינות נוספות בהקדם.

 

20:51 - לדברי קיו, בעת ביצוע עסקה לאפל אין אפשרות לדעת מה נקנה, איפה וכמה שילם המשתמש. בנוסף, מקבל התשלום לא יכול לראות את שם המשלם או את מספר כרטיס האשראי שלו. בשלב הראשון השירות יהיה זמין רק בארה"ב עם כל כרטיסי האשראי והבנקים הגדולים וב-220 אלף עסקים, בהם רשתות גדולות כמו מייסי'ס, סאבווי, מקדונלדס או וולגרינס. וכמובן, גם בחנויות של אפל.

 

20:48 - פרטי כרטיסי אשראי באייטיונס נטענים אוטומטים, וניתן להוסיף כרטיסים חדשים באמצעות צילומם. מעבר לכך, לא צריך לבצע הגדרות נוספות כדי לשלם. מספר כרטיס האשראי לא נשמר על המכשיר אלא באמצעות קוד ייחודי, כך שאם המכשיר אבד ניתן לנטרל את פרטי התשלום מבלי לבטל את כרטיס האשראי.

 

20:46 - אדי קיו עולה לבמה, כדי להרחיב על השירות. "אפל פיי משולב בכל אייפון 6 ואייפון 6 פלוס, שכוללים רכיבי NFC ומאובטחים באצעות שבב מיוחד שמאחסן את כל מידע התשלומים וסורק טביעות האצבע. יישום PassBook משמש לאכסון מידע התשלומים של המשתמש". 

 

20:45 - הכירו את Apple Pay, שירות התשלומים האמור. קוק מציג סרטון שמדגים איך עובד התשלום: פשוט מקרבים את האייפון למכשיר סריקה ייעודי - והתשלום נסלק

"זה כל כך קול".

 

20:44 - כצפוי, אפל משיקה שירות תשלומים חדש. "תשלומים זה עסק ענק. כל יום אנחנו מוצאים 12 מיליארד דולר, וזה רק בארה"ב. בעסק הזה יש יותר מ-200 מיליון עסקאות ביום. 200 מיליון פעמים בהן אנחנו צריכים להוציא את כרטיס האשראי בהליך די מיושן".

 

 צילום: apple.com

 

"אנחנו תלויים לחלוטין במספרים הגלויים ובפס המגנטי המיושן של כרטיס האשראי. כולנו יודעים שזה לא מאובטח. אין פלא שבמשך שנים אנשים חלמו להחליף את זה, אבל כולם נכשלו. למה נכשלו? כי רוב האנשים שעבדו על זה התמקדו ביצירת מוקד עסקי שממוקד בעניין שלהם ולא בחוויית המשתמש. אחנונ אוהבים בעיות שכאלו, ולכן יצרנו שיטת תשלומים חדשה לחלוטין".  

 

20:42 - שילר יורד מן הבמה וקוק חוזר אליה כדי להציג פרסומות חדשות לאפליקציות אפל - בקולותיהם של ג'סטין טימברלייק וג'ימי פאלון. הפרסומות מתמקדות באפלציית הבריאות החדשה של אפל.

 

20:38 - אלו האייפונים הטובים ביותר שעשינו אי פעם", מבטיח שילר. אי אפשר שלא להסכים איתו, השאלה היא האם הם טובים מספיק. כמה עולים? 199 דולר לאייפון 6 עם 16 ג"ב ועד 399 לאייפון 6 עם 128 ג"ב - עם חוזה לשנתיים בספקית סלולר, כמובן.

 

מחיר האייפון 6 פלוס מתחיל ב-299 דולר ל-16 ג"ב ומגיע ל-499 דולר ל-128 ג"ב. "אלו לא רק הטלפונים הכי טובים בעולם, הם באמת בעלי הערך הגדול ביותר בעולם".

אפל תמשיך למכור את ה-5S ב99 דולר עם חוזה לשנתיים, ואפילו את ה-5C, בחינם עם חוזה לשנתיים.

 

הם יהיו זמינים, כצפוי, החל מה-19 בספטמבר בארה"ב. אפל מבטיחה שעד סוף השנה, יהיו הטלפונים החדשים  זמינים ב-115 מדינות. iOS 8 תהיה זמינה לעדכון החל מה-17 בחודש.

 

20:36 - שילר עובר לדבר על צד התוכנה ומציג כמה דברים שלא נראו כשאפל חשפה את iOS 8 בתחילת הקיץ. בשלב זה, לא ברור האם הם יהיו זמינים לכלל המכשירים או רק לאייפונים החדשים. אלו כולללים אפשרות לשלוח הודעות קוליות קצרות באמצעות אפלקציית המסנג'ינג, סטייל ווטסאפ ושילוב של סורג טבעות האצבע באפליקציות צד ג'.

 

20:32 - ניתן לצלם וידאו במהירות של 60 פריימים לשנייה וגם וידאו בהילוך איטי - 240 פריים לשניה. שילר מראה כמה סרטונים שצולמו עם האייפון, והקהל מגיב בהתלהבות. אלא מה? החידושים שראינו עד עתה הם יפים וחשובים, אבל אין כאן משהו פורץ דרך שגורם לנו לשמוט את הלסת. אפל צריכה לעשות יותר כדי להרשים אותנו.

 

20:31 - יכולות זיהוי פנים באייפונים החדשים הינה מהירה יותר וגם מסוגלת להבחין במצמוצים וחיוכים ולהתאים את זמן הצילום המדויק לפיהם. לאייפון 6 יש ייצוב תמונה דיגיטלי, אך ה-6 פלוס מגיע עם ייצוב תמונה אופטי - יכולת שקיימת במספר מצומצם של מכשירי עילית ומסייעת בצילום בתנועה ובחשכה.

 

 צילום: apple.com

 

"אין הפתעה שאנחנו כבר לא רואים הרבה מצלמות ייעודיות. זה לא כיף כמו לצלם תמונות עם האייפון".

 

20:29 - המצלמה עברה גם היא שדרוג משמעותי. "אנשים אוהבים לצלם תמונות עם האייפון, ומסיבה טובה. ביחד נוכל לצלם תמונות הרבה יותר טובות עכשיו", אמר שילר.

המצלמה האחורית של המכשירים היא עדיין באיכות 8 מגה-פיקסל אך כוללת חיישן חדש לגמרי שמספק יכולות עיבוד תמונה מתקדמות.

 

 צילום: apple.com

 

20:27 - לדברי שילר, יותר מ-200 ספקיות בעולם כבר תומכות בסלולר דור רביעי. תקן WiFi חדש שמשולב באייפונים החדשים מאפשר תקשורת מהירה פי 3 לעומת התקן הקודם וביצוע שיחות סלולריות באמצעות רשת ה-WiFi. כרגע היכולת האחרונה נתמכת רק על ידי שתי ספקיות.

 

20:25 - האייפונים החדשים גם ייכללו מעבד מעודכן שמוקדש לחיישנים, ה-M8, שיכול עתה גם להעריך מרחק שעבר המשתמש ושינוי בגובה כמו עליה במדרגות. זאת באמצעות שילוב ברומטר שיכול לעקוב אחרי שינויים בגובה.

 

בתחום יכולות התקשורת האלחוטית, אפל שדרגה את מהירות התקשורת הסלולרית והיא גבוהה ב-50% לעומת האייפונים הקודמים ועומדת על 150 מ"ב בדקה.

 

20:21 - שילר חוזר לבמה ואתו גם אות הווידאו מהאוע - עם בעיה אחת קטנה: הוא כולל תרגום סימולטוני ליפנית. שילר מבטיח ביצועי סוללה משופרים באייפון 6 ובאייפון 6 פלוס לעומת האייפון 5S.

 

 צילום: apple.com

 

20:20 - העיצוב של המכשיר, אגב, הוא בדיוק כמו התחזיות המוקדמות. פינות מעוגלות וחלקות, נראה כמו האייפון בהחלט אבל לא כמו האייפונים הקיימים. הגרפיקה על האייפונים החדשים נראית ממש מרשימה ומעוררת קריאות התפעולת מפי הנוכחים באולם

 

20:19 - שילר עובר לשלב ההדגמות ומראה איך המסך הגדול והאיכותי בשילוב המעבד המהיר מריצים משחקי תלת ממד חדשים למובייל.  

 

 צילום: apple.com

 

20:17 - לדברי שילר, בחנות האפליקציות יש כבר 1.3 מיליון אפליקציות שיכולות לרוץ על האייפון 6 פלוס וגם אפליקציות שלא הותאמו למכשיר החדש אמורות לעבוד ללא בעיה וכמובן, שכלי מפתחים צפויים לאפשר התאמה של האפליקציות קיימות בקלות.

 

 צילום: apple.com

 

כצפוי, האייפונים החדשים יגיעו עם מעבד חדש, A8, הדור השני של מעביד ה-64 ביט של אפל עם 2 מיליארד טרנזיסטורים, וקטן יותר ב-13% מהמעבד הקודם - אך מהיר ב-25%. טריוויה חסרת חשיבות: הוא מהיר פי 84 מהמעבד שהיה על האייפון הראשון. מעניין לבדוק איך זה בהשוואה לחוק מור.

 

20:15 - במקלדת של האייפון 6 פלוס נוספו גם מקיש העתק/הדבק ייעודיים. כדי להקל על תפעול המסך הגדול ביד חאת, לחיצה כפולה על כפתור הבית מורידה למטה את התצוגה מהחלק העליון של המסך.

 

20:13 - הרזולוציה של המסכים היא 1,334 על 750 באייפון 6 ו-1,920 על 1,080 באייפון 6 פלוס. לאחרון יש 185% יותר פיקסלים מאשר לאייפון 5S.

 

עובי האייפון 6 - 6.8 מ"מ. ה-6 פלוס עבה מעט יותר - 7.1 מ"מ. שניהם דקים יותר מה-5S שעיוביו 7.6 מ"מ. האייפון 6 פלוס מגיע עם ממשק משתמש שונה מזה של האייפון 6 ולוקח הרבה עקרונות מהעיצוב של ממשק האייפד. למשל, שילוב תמונות אנשי הקשר היישום המסרים המיידיים ואפשרות לתצוגה רוחבית במסך הבית.

 

20:10 - המכשירים החדשים עשויים אלומיניום עם חזית מזכוכית. התצוגה גם היא עברה שדרוג, סוף סוף, לתצוגה שאפל מכנה רטינה HD.

והזכוכיית מכונה על ידי שילר כ"מחוזקת איונית", כלומר, היא פשוט ממש חזקה. אתר אפל נפל וכמותו גם סטרימינג הווידאו של האירוע.

 

תצוגת האייפון 6 פלוס תצוגת האייפון 6 פלוס צילום: apple.com

 

20:09 - כצפוי, אפל משיקה שני דגמים אייפון בשני דגלים: אייפון 6 בגודל 4.7 אינץ' והאייפון 6 פלוס - פאבלט בגודל 5.5 אינץ'. "זה ללא ספק האייפון הטוב ביותר שהצגנו, והטלפון הטוב ביותר שתשמשו בו", מסכם קוק. פיל שילר עולה לבמה.

 

20:08 - "בשנה שעבר השקנו שני אייפונים בפעם הראשונה. האייפון המקורי קבע את הרף שלפיו קטגוריית הסמרטפונים מוגדרת. היום אנחנו מציגים את ההתקדמות הגדולה ביותר בהיסטוריה של האייפון".

 

 צילום: apple.com

 

20:06 - היום יש לנו מוצרים מדהימים להראות לכם ואנחנו חושבים שבסופו של היום, תסכימו שזה אירוע משמעותי מאוד בשביל אפל".  קוק מוותר על העדכונים המסורתיים בפתח המצגת ועובר ישר לאייפון.

 

20:04 - "זו תקופה נהדרת ללהיות שוב בפליט סנטר. אנחנו נמצאים לא רחוק ממקום הולדתה של אפל. והייתה לנו היסטוריה מדהימה כאן. כמה מהמוצרים החשובים בהיסטוריה של אפל הושקו כאן. ג'ובס חשף כאן את המק לפני 30 שנה".

 

20:02 - האירוע מתחיל. טים קוק על הבמה, מברך את הקהל.

 

המוזמנים באירוע אפל המוזמנים באירוע אפל צילום: apple.com

 

20:00 - האירוע צפוי להתחיל בעוד דקות ספורות. ממתינים לטים קוק שיעלה לבמה. האולם שבו נערך האירוע, בקופרטינו, גדול משמעותית מהאולמות הרגילים של אפל באירועים מסוג זה וכצפוי מלא עד אפס מקום. ההתרגשות ניכרת ועושה רושם שכולם מצפים לאירוע גדול.

 

הקהל מחוץ לאולם הכנסים של אפל הקהל מחוץ לאולם הכנסים של אפל צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x