$
אינטרנט

סוכנות Getty Images: מיקרוסופט גונבת את התמונות שלנו

לטענתה, כלי שהשיקה ענקית התוכנה במסגרת שירותי בינג מעביר את בנק התמונות העצום של גטי לשימוש חופשי ברשת. טענת הסוכנות משונה למדי, משום שהיא עצמה השיקה כלי שעושה את אותו הדבר בדיוק

נמרוד צוק 15:1107.09.14
סוכנות הצילומים גטי אימג'ס תובעת את מיקרוסופט בטענה כי כלי חדש בשם Bing Image Widget  שהיא מציעה לבעלי אתרים מהווה הפרה רחבת היקף של זכויות היוצרים שלה. התביעה הוגשה ביום חמישי האחרון בבית משפט פדרלי בניו יורק.  

 

הווידג'ט מציע לבעלי אתרים קוד שהם יכולים לשלב באתר ללא תשלום, שמציג בדפי האתר אוספי תמונות הלקוחים מתוצאות החיפוש של בינג - המקביל של מיקרוסופט לגוגל Images. הוא הושק בגרסת בטא ב-22 באוגוסט, אבל בעקבות התביעה הורד מהאוויר.

 

בדף הבית של הווידג'ט מופיעה כעת ההודעה הלקונית "הסרנו זמנית את גרסת הבטא", ללא הסברים נוספים. לטענת הסוכנות, Bing Image Widget מציג למבקרים באתרים המשתמשים בו מקבץ אקראי של תמונות מתוך מיליארדי התצלומים שמופיעים ברשת, ללא התחשבות בשאלת זכויות השימוש בהן.

 

אתר גטי אימג'ס אתר גטי אימג'ס צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

"מיקרוסופט הפכה את כלל הצילומים ברשת למצגת תמונות שמוצגת לתועלתם של בעלי האתרים שעושים שימוש בווידג'ט, מבלי לבקש את אישורם של בעלי הקניין הרוחני", נכתב בכתב התביעה.

 

גטי דורשת מהשופט להוציא צו מניעה שימנע את השימוש בווידג'ט, לצד פיצוי כספי בהיקף שטרם הוגדר. לטענת החברה, היא מצויה כבר קרוב לשנה בדיונים עם מיקרוסופט בנוגע למסמוס היכולת לאכוף את זכויות היוצרים על צילומים ברשת.

 

גם תובעת, גם מתחרה

 

התביעה מגיעה על רקע מהלך מרחיק לכת שביצעה גטי לאחרונה, כששחררה בעצמה ווידג'ט דומה שמאפשר לבלוגים ומשתמשים לא-מסחריים להטמיע בקלות חומרים מחלק גדול ממאגר הצילומים שלה ללא תשלום - וייתכן שהתביעה נועדה לחסום מה שנתפס בעיני החברה כמוצר מתחרה.

 

מיקרוסופט הצהירה בתגובה כי כחברה המחזיקה בעצמה בזכויות יוצרים בתחומים רבים, שמירת החוק בנושא חשובה לה. "אנו נבדוק לעומק את החששות של גטי", אמר דובר החברה בתגובה לפרסומים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x